Reklama

Kończy się ważność pierwszych kart ŚKUP i trzeba je wymienić

Redakcja
Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni wymienić karty ŚKUP. Te pierwsze, wydane 4 lata temu. W innym wypadku trzeba będzie pisać reklamację.

System ŚKUP ma 4 lata. Śląska Karta Usług Publicznych została wprowadzona w 2015 roku. Pierwsze karty do korzystania z komunikacji miejskiej  i parkingów były wydawane pod koniec września. Karty wyrobione cztery lata temu teraz powoli będą traciły ważność. Z tego powodu konieczne jest złożenie wniosku o nowy dokument. Jeśli ktoś nie wyrobi karty przed upływem terminu ważności obecnej, będzie musiał złożyć reklamację. Pasażerowie, którzy postarają się o wymianę karty ŚKUP wcześniej, mogą być pewni, że bilety, środki oraz ulgi zostaną automatycznie przeniesione na nową kartę.

Kartę można wymienić najwcześniej na 3 miesiące przed upływem daty jej ważności. Jej zamówienie jest bezpłatne. Wniosek można złożyć TUTAJ lub w Punktach Obsługi Pasażera i Punktach Obsługi Klienta (ich pełna lista jest dostępna TUTAJ). Nowa karta jest wyrabiana w ciągu 30 dni od złożenia wniosku. ZTM prosi podróżnych o składanie wniosków na wymianę karty ŚKUP z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem ze względu na cykl produkcji kart.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*