Reklama

Kolejna kobieta chce być prezydentem Mysłowic

Blanka Palka i Janusz Korwin-Mikke
Grzegorz Żądło
Po deklaracji Agnieszki Kostempskiej odnośnie kandydowania w wyborach na prezydenta Mysłowic, o ten sam urząd zamierza powalczyć kolejna kobieta. Blankę Palkę wystawi Kongres Nowej Prawicy.

37-letnia mysłowiczanka nie ma złudzeń, że w wyborach samorządowych ma realne szanse na sukces. – Od czegoś trzeba jednak zacząć. Jak widzę tych młodych ludzi, ich zapał, to chcę im pomóc. Może jeszcze nie teraz, ale za osiem lat to oni będą rządzić Mysłowicami – mówi o miejskich działaczach KNP Blanka Palka. Sama nie ma żadnego doświadczenia w polityce. Nie ma też wielkich planów odnośnie kampanii. – Nie ukrywam, że nie mamy dużych pieniędzy. Będziemy finansować kampanię z prywatnych oszczędności. Postaramy się nadrobić to zaskakującymi pomysłami.

W swoim biogramie Blanka Palka podaje, że skończyła trzy kierunku studiów: rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz filozofię. Obecnie pisze pracę doktorską z zakresu bioetyki. Ma męża i dwoje dzieci: 2,5-letnią córkę i 11-miesięcznego syna.

W Mysłowicach polityczna debiutantka zmierzy się z doświadczonymi rywalami. O reelekcję powalczy Edward Lasok. Inni kandydaci to radny Dariusz Wójtowicz, Łukasz Jarawka oraz radna wojewódzka PO Agnieszka Kostempska.

Mysłowice to kolejne po Katowicach miasto, w którym Janusz Korwin-Mikke wystawia w wyborach na prezydenta miasta kobietę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*