Reklama

Korwin-Mikke stawia na kobietę

Janusz Korwin-Mikke
Grzegorz Żądło
Samodzielna lista w wyborach do sejmiku województwa śląskiego i listy w większości miast aglomeracji. Do tego kandydaci na prezydentów. Janusz Korwin-Mikke che iść za ciosem i odegrać jakąś rolę w wyborach samorządowych. W Katowicach do walki z Piotrem Uszokiem wystawi 31-letnią absolwentkę prawa.

Dziś w Katowicach prezes Kongresu Nowej Prawicy spotkał  się z dziennikarzami. Oprócz tradycyjnego narzekania na Unię Europejską, pojawiły się też zapowiedzi startu w wyborach samorządowych. – Nie mamy specjalnego programu dla Śląska czy Zagłębia, bo nasz program jest taki sam dla każdej dzielnicy Polski. Trzeba obniżyć podatki i pozwolić ludziom pracować – mówił Janusz Korwin-Mikke. Dodał, że od czasu sukcesu KNP w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gwałtownie wzrosła liczba członków partii,  z około 600 do ponad 4300. – Przychodzą do nas ludzie w wieku 23,24 lat. Zastanawiają się co mają w życiu robić. Czy już wyjechać, czy spróbować założyć tu firmę. Jeśli po wyborach parlamentarnych nic się nie zmieni, to albo wezmą kilofy i rozwalą to wszystko, albo wyjadą zagranicę – przekonuje Korwin-Mikke.

Kongres Nowej Prawicy samodzielnie pójdzie do wyborów do sejmiku województwa śląskiego. Chce też wystawić listy kandydatów na radnych w Katowicach, Siemianowicach, Rudzie Śląskiej, Mysłowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i prawdopodobnie w Świętochłowicach. W innych miastach osoby związane z Kongresem będą mogły startować z list innych partii i ugrupowań, ale bez zawierania koalicji.

Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke w Katowicach stawia na kobietę

Wbrew zapowiedziom, na prezydenta Siemianowic KNP nie wystawi byłego członka Platformy Obywatelskiej Jacka Matusiewicza. Mimo że ten wstąpił do partii. – Ta kandydatura wzbudza zbyt duże kontrowersje – tłumaczą działacze katowickich struktur KNP. Za to w Katowicach Janusz Korwin-Mikke szykuje niespodziankę i do boju z Piotrem Uszokiem, Jerzym Ziętkiem i Markiem Szczerbowskim pośle młodą i szerzej nieznaną prawniczkę. Wprawdzie nie chciał zdradzić o kogo chodzi, ale jak dowiedziałem się nieoficjalnie, to 31-letnia absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Anna Rzepecka. Jej kandydaturę partia ma zatwierdzić w pierwszych dniach września. Podobnie jak wszystkie inne listy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*