Reklama

Kierowca autobusu tymczasowo aresztowany

Redakcja
Sąd Rejonowy Katowice Zachód, zdecydował, że kierowca autobusu, który przejechał 19-letnią kobietę, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jak tłumaczyła prokuratura, która wystąpiła o areszt, zarzuty, które mu postawiono, zagrożone są wysoką karą, a ponadto istnieje obawa matactwa.

W niedzielę Łukasz T. był przesłuchiwany w Prokuraturze Rejonowej Katowice Północ. Usłyszał zarzut zabójstwa jednej i usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Podczas przesłuchania przekonywał, że nie miał świadomości, że kogokolwiek przejechał. Czuł się zagrożony, bo przed nim i obok autobusu trwała bójka około dziesięciu osób.

Prokurator uznał, że zebrane dowody uzasadniają tak ciężkie zarzuty i wystąpił o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku śledczych.

O tym co powiedział Łukasz T. podczas przesłuchania można przeczytać TUTAJ. a o szczegółach wypadku TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. olga 2 sierpnia, 2021 at 10:13 am - Reply

  @luk, “morderstwo po pijaku” zgadzam się, powinno być traktowane jak “zwykle” morderstwo. Każdy z nas, może przyczynić się do zmiany prawa. Trzeba iść do biura poselskiego, złożyć petycję, poseł ją dalej “popycha”, tak się tworzy prawo. Prawo tworzy Sejm, Senat i “wchodzi w życie” przez podpis prezydenta. Proponuję zamiast pisać tutaj, zacząć działać. Kończąc komentarz: wszyscy piszą o bijatyce patologii w centrum miasta, z kobiety zrobili męczennicę…. Nic nie wiemy o kierowcy, to też człowiek, być może mąż, ojciec, nikt nie pozna nigdy jego wersji wydarzeń. Szanujmy się wzajemnie, życie mamy jedno. Aby nie doszło do odwetu na kierowcach busów, każdy z nich pracuję “na swoje konto”. Sprawcę osądzi Sąd, proszę o uszanowanie też kierowcy autobusu. Wszyscy powinniśmy się wyciszyć!!!!

 2. Luk 1 sierpnia, 2021 at 8:32 pm - Reply

  Jak to jest, że kierowca przejeżdżający osobę z grupy atakujących na jezdni słyszy zarzut zabójstwa, a pijany, bez prawka, zabijający prawie całą rodzinę dostaje wypadek że skutkiem Śmiertelnym? Lepiej stracić prawko i jeździć nawalonym?

  • olga 1 sierpnia, 2021 at 9:24 pm Reply

   Policja, prokuratura i sądy działają w oparciu o przepisy prawa. Prawo dla pijaków, którzy powodując wypadek śmiertelny, oskarżonym grozi do 12 lat. Tutaj kierowca z premedytacją przejechał dziewczynę i gonił faceta, to jest zbrodnia, narzędziem zbrodni jest autobus, grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie. Proszę zauważyć różnicę prawną czynu.

   • Luk 2 sierpnia, 2021 at 6:06 am Reply

    Różnice prawna to każdy widzi, tylko wsiadani po pijaku za kierownicę i łamanie przepisów też powinno nie powinno być nagradzane, to też zabójstwo celowe. Co do sytuacji z kato, najlepiej byłoby zobaczyć pelne nagranie z busa, to może dużo wyjaśnić. Może czuł się zagrożony, patrzył po lusterkach co się dzieje i nie zauważył osoby. A kolesia nie gonił, koleś był po lewej stronie busa, kierowca skręcił w prawo i koleś też. I jeszcze jedno, co robiła agresywna grupa ludzi na środku jezdni?

Dodaj komentarz

*
*