Reklama

Katowickie cmentarze są zamknięte, ale bramy pozostały otwarte

Redakcja
Cmentarze w Katowicach zamknięte, ale otwarte. Na bramach pojawiły się ogłoszenia dotyczące ograniczeń. Jednak wejścia nikt jednoznacznie nie zakazał. 

Czy można iść na cmentarz? To pytanie coraz częściej pojawia się w sieci. Zbliżająca się Wielkanoc to czas, który wiele osób wykorzystuje do odwiedzania i porządkowania grobów swoich bliskich. Dlatego dużo osób zastanawia się, czy w świetle obowiązujących przepisów jest możliwość pójścia na cmentarz. Na razie obostrzeniami nie zostały one odgórnie objęte, ale wszystko zależy od decyzji zarządcy nekropolii.
W tym tygodniu Katowickie Cmentarze Komunalne postanowiły wywiesić informację na ten temat. O to, czy można wejść na teren czterech cmentarzy podlegających w biurze obsługi KCK pyta wiele osób. Jak poinformował nas pracownik cmentarza komunalnego, już w tamtym tygodniu przy wejściu na cmentarz przy ul. Murckowskiej pojawiła się policja. Jednak krótka rozmowa z funkcjonariuszami miała się zakończyć za każdym razem wyłącznie pouczeniem. Teraz wątpliwości mają rozwiewać ogłoszenia na bramach i furtkach. Zgodnie z nimi wstęp możliwy jest tylko „w przypadku ceremonii pogrzebowych i prac kamieniarskich„. Dotyczy to wszystkich czterech cmentarzy przy ul. Murckowskiej, ul. Panewnickiej, ul. Kołodzieja i ul. Goetla. Mimo to kartki z informacją mogą niewiele zmienić, bo wejścia pozostają otwarte. Każdy może wejść na własną odpowiedzialność. Nie zostanie wyproszony, ale policjanci mają szerokie możliwości w przypadku interwencji przy wejściu na cmentarz.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*