Reklama

Katowicka radna została członkiem zarządu woj. śląskiego

Beata Białowąs.

Grzegorz Żądło
Katowicka radna Beata Białowąs została dzisiaj członkiem zarządu woj. śląskiego. Tym samym musi złożyć mandat radnej. Zastąpi ją Bartosz Wydra, który w poprzedniej kadencji zasiadał już w radzie.

O tym, że Białowąs zostanie członkiem zarządu województwa, pisaliśmy jako pierwsi 9 czerwca. Konieczność uzupełnienia zarządu nastąpiła po tym, jak do rządu został powołany Michał Woś. Jasne było, że jego miejsce musi zająć osoba związana  z Solidarną Polską, bo właśnie z tej partii wywodzi się Woś oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. To własnie ten ostatni wysunął kandydaturę Beaty Białowąs, z którą przez wiele lat współpracował w Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Białowąs była do tej pory dyrektorem naczelnym tej instytucji. Wójcik wcześniej forował Białowąs na stanowisko wiceprezydent Katowic, ale jej kandydatura została zablokowana. Teraz jednak dopiął swego. Na dzisiejszej sesji sejmiku woj. śląskiego Białowąs była jedynym kandydatem na członka zarządu. Rekomendując ją marszałek Jakub Chełstowski mówił m.in., że jest znana w regionie. – Posiada bardzo duże doświadczenie i wiedzę. Jest bardzo aktywna w sprawach regionu. Jestem przekonany, że będzie świetnym uzupełnieniem zarządu.

Michał Woś dodawał, że zna dyrektor Izby Rzemieślniczej od wielu lat. – Zna obszar odpowiedzialności, który mi podlegał i biorąc pod uwagę jej bogate doświadczenie, z pewnością z tymi trudnymi zadaniami naprawy RP, naprawy województwa, którą prowadzimy od pół roku, sobie poradzi.

W tajnym głosowaniu Beata Białowąs dostała 25 głosów. Przeciw było 18 radnych.

Beata Białowąs została wybrana katowicka radną z okręgu nr 2 obejmującego: Dąbrówkę Małą, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec i Murcki. Startowała z pierwszego miejsca na liście PiS i uzyskała 1791 głosów.

Podczas dzisiejszej sesji doszło też do zmiany składu radnych. Wybranego do Parlamentu Europejskiego Marka Balta zastąpił Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*