Reklama

Katowicka Agencja Wydawnicza przeprasza za okłamanie mediów i mieszkańców w sprawie “strefy wypoczynku” pod wiaduktem

Grzegorz Żądło
Radny Adam Skowron opublikował w imieniu Katowickiej Agencji Wydawniczej przeprosiny za “wprowadzenie w błąd” przy informowaniu o “strefie wypoczynku” pod wiaduktem w Zawodziu.

Przypomnijmy, kiedy po raz pierwszy pisaliśmy o “strefie wypoczynku, która powstała pod wiaduktem w Zawodziu, Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej przekonywał, że była to inicjatywa wykonawcy przebudowy wiaduktu, czyli firmy Strabag, która miała też za nią zapłacić.

W kolejnym tekście ujawniliśmy, że to kłamstwo. Przeanalizowaliśmy dokumentację przetargową, z której czarno na białym wynikało, że to MZUiM chciał “strefy wypoczynku” pod wiaduktem i to miasto za nią zapłaciło.

To jednak miasto wymyśliło „strefę wypoczynku” pod wiaduktem w Zawodziu i za nią zapłaciło

Mimo że wprost zapytaliśmy Katowicką Agencję Wydawniczą o to, dlaczego zostaliśmy okłamani, odpowiedzi nie dostaliśmy. Dostaliśmy za to maila z próbą uzasadnienia inwestycji, które wiele do sprawy nie wnosiło.

Dopiero w środę po południu radny Adam Skowron, który jednocześnie jest dyrektorem ds. PR w KAW opublikował na naszej stronie na Facebooku przeprosiny.

Szanowni Państwo, w imieniu MZUiM i Katowickiej Agencji Wydawniczej bardzo przepraszamy za wprowadzenie w błąd przy informowaniu na temat inwestycji. Z uwagi na nieporozumienie po stronie zakładu została podana informacja niezgodna ze stanem faktycznym. Odpowiadając za komunikację spółek oraz zakładów, zarówno z mieszkańcami, jak i mediami, zawsze kierujemy się przyjętymi procedurami. Zgodnie ze schematem działań każdy komunikat opieramy wyłącznie na informacjach uzyskanych od instytucji, którą reprezentujemy nie tylko w mediach, ale w szczególności przed mieszkańcami. Co więcej, przygotowany komunikat potwierdzamy bezpośrednio u przedstawicieli danych instytucji, by mieć pewność, że wszystko co jest w nim zawarte, jest zgodne z jej stanowiskiem.
Zaręczamy także, że dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości uniknąć takich sytuacji – napisał Skowron.

Tagi:

Komentarze

 1. Katowiczanin 10 listopada, 2023 at 10:30 am - Reply

  Podoba mi się tytuł tego artykułu. Tak powinny być sformułowane przeprosiny. Nie powinno się przepraszać za “wprowadzenie w błąd”, tylko za kłamstwo, które do tego “wprowadzenia w błąd” doprowadziło. To co nie może przejść przez gardło urzędnika, może na szczęście być nazwane po imieniu przez dziennikarza. Dziękuję!

 2. Sara 10 listopada, 2023 at 5:31 am - Reply

  przecież w Chorzowie też mamy,pod estakadą strefy relaksu i kawiarnie i czytelnie i nie wiem w czym problem

 3. Sebastian 9 listopada, 2023 at 3:54 pm - Reply

  przypominam, że niebawem wybory samorządowe. może czas przewietrzyć UM.

 4. […] Katowicka Agencja Wydawnicza przeprasza za kłamstwo w sprawie ławek pod wiaduktem w Zawodziu. Więcej TUTAJ. […]

 5. piotr 8 listopada, 2023 at 8:34 pm - Reply

  Oszczędności oszczędnościami, ale czy jest w Katowicach jakaś “siła”, która może wpłynąć na UM, aby ponownie włączył oświetlenie na rogowej kamienicy przy rynku (tej z zegarem).
  Ta kamienica, naprawdę dodawała uroku rynkowi a tak pozostał tylko ciemny kąt…
  Przecież rynek jest wizytówką Katowic !!
  Dlaczego od kilku miesięcy, stoi remont starego dworca, należącego do braci Likusów.
  Nawet dachu nie dokończyli.

  • UM 8 listopada, 2023 at 11:31 pm Reply

   Nie możemy, musimy zbierać na ścieżki rowerowe dla kukury

   • kukura 9 listopada, 2023 at 7:49 am Reply

    kukura jeździ jezdnia, co byś wiedział, gdybyś nie był oszołomem.

 6. Wypoczęty spod mostu 8 listopada, 2023 at 5:41 pm - Reply

  Nie ma za co

Dodaj komentarz

*
*