Reklama

Katowice kupiły całoroczne fortepiany. Dwa już stoją w centrum miasta

Katowice kupiły zewnętrzne całoroczne fortepiany. Kosztujące około 150 tys. złotych (za jeden) instrumenty będą na stałe zamontowane w kilku lokalizacjach. Są odporne na warunki atmosferyczne i wandali.

Miasto kupuje fortepiany, na których będzie można grać cały rok. Instrument Cadenza pojawił się na Rynku Katowicach po raz pierwszy latem. Przez miesiąc można było na nim grać i wygrywać nagrody. To była akcja organizowana przez producenta i Teatr Śląski. Teraz na stałe w Katowicach zamontowane zostaną trzy takie instrumenty izraelsko-polskiej produkcji. Sam instrument powstał w Izraelu, ale w Polsce, w gliwickiej firmie Fulco, opakowano go odpowiednio, przygotowując do użytku na ulicy. Zewnętrzy i całoroczny fortepian Cadenza waży około 300 kilogramów. Dzięki obudowie ze stali i betonu oraz hermetycznej klawiaturze jest odporny na wandali i na warunki zewnętrze oraz atmosferyczne. Nie przeszkadza mu deszcz czy pył. Instrumentem można sterować na odległość za pomocą aplikacji. Da się go w ten sposób m.in. wyłączyć, zwiększyć lub zmniejszyć głośność.

Reklama

Nowe fortepiany, które są własnością miasta, można zobaczyć już w dwóch lokalizacjach w centrum Katowic. Wydział promocji UM Katowice i Miasto Ogrodów łącznie kupiły 3 fortepiany, które na razie stanęły na ul. Stawowej i pl. Kwiatowym. Ten na Rynku powinien już dzisiaj działać. Trzeci będzie najprawdopodobniej na stałe zamontowany przy Tężni w Parku Zadole. Koszt jednego instrumentu to około 130 tys. zł netto. Za trzy fortepiany miasto zapłaciło prawie 450 tys. zł brutto.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Waciek Mamoczny - niezalogowany 2023-03-01 23:25:56

    Jak już 130tyś 1 pianino to chociaż jakieś porządne a nie takie, byle by wydawało dźwięk

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Emi 2 - niezalogowany 2022-09-07 22:42:02

    Czy bębny też już są zamówione? Przynajmniej trzy oczywiście!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maciej - niezalogowany 2022-09-07 15:32:34

    facet, to jest dla spacerowiczów którzy nigdy nie mieli do czynienia z fortepianem lub bardzo nikłe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości