Reklama

Już wiadomo z kim Polacy zagrają w Spodku w MŚ piłkarzy ręcznych

Zdjęcia i grafika: zprp.pl.

Redakcja
W sobotę w Katowicach odbyło się losowanie grup finałowego turnieju Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych, które w styczniu odbędą się w Polsce i Szwecji. Grupowe mecze Polaków będzie można oglądać w Spodku.

Polacy trafili do grupy B, a ich rywalami będą drużyny Francji, Arabii Saudyjskiej i Słowenii. Zwłaszcza Francuzi będą trudnym rywalem. To m.in. aktualny mistrz olimpijski (2020) oraz czwarta drużyna MŚ (2021) i ME (2022).

Mecz otwarcia MŚ odbędzie się w Spodku 11 stycznia. Polska zagra w nim z Francją. Przed spotkaniem odbędzie się ceremonia otwarcia mistrzostw. W Katowicach rozegranych zostanie 21 z 61 meczów turnieju, w tym rozgrywki grupowe z udziałem Polaków. Kibice na Śląsku będą też mogli śledzić na żywo rywalizację w grupie E, w której zagrają Niemcy, Katar, Serbia i drużyna z Afryki.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Kraków, Płock i Gdańsk oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji). Ostateczną listę drużyn występujących w mistrzostwach poznamy w lipcu po zakończeniu mistrzostw Afryki.

Losowanie to jest coś, na co nie mamy wpływu. Słowenia jest zespołem, który dostał dziką kartę, a wiadomo, że słabsze drużyny ich nie dostają. Cóż, druga runda wydaje się być mniej najeżona kolcami, niż pierwsza. Musimy się dobrze przygotować i wyjść z dobrym wynikiem z pierwszej grupy – mówił trener reprezentacji Polski Patryk Rombel, cytowany na oficjalne stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Bilety na MŚ piłkarzy ręcznych w Spodku można kupić za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com.

Na organizację turnieju Katowice wyłożą około 6 mln zł.

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, 11-29 stycznia

Grupa A (Kraków)
1. Hiszpania
2. Czarnogóra
3. Chile
4. Iran

Grupa B (Katowice)
1. Francja
2. Polska
3. Arabia Saudyjska
4. Słowenia

Grupa C (Göteborg)
1. Szwecja
2. Brazylia
3. Afryka 2
4. Urugwaj

Grupa D (Kristianstad)
1. Islandia
2. Portugalia
3. Węgry
4. Korea Południowa

Grupa E (Katowice)
1. Niemcy
2. Katar
3. Serbia
4. Afryka 5

Grupa F (Kraków)
1. Norwegia
2. Macedonia Północna
3. Argentyna
4. Holandia

Grupa G (Jönköping)
1. Afryka 1
2. Chorwacja
3. Afryka 3
4. Stany Zjednoczone

Grupa H (Malmö)
1. Dania
2. Belgia
3. Bahrain
4. Afryka 4


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*