Reklama

Dziś wieczorem na Stadionie Śląskim mecz Polska-Szwecja. Będą zmiany w organizacji ruchu

Redakcja
W związku z meczem Polska-Szwecja, który o godz. 20:45 rozpocznie się na Stadionie Śląskim, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do stadionu. Zamknięty będzie m.in. wjazd na os. Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej.

Wyłączenie możliwości wjazdu na os. Tysiąclecia nastąpi najprawdopodobniej już około godz. 16. Zastosowane zostanie wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i straży miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować według zmienionych harmonogramów

Ponadto wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, informująca o możliwości odholowania pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Co ważne, wszyscy, którzy mają bilet na mecz oraz osoby z akredytacją mogą bezpłatnie jeździć komunikacją miejską ZTM od godziny 13.00 do godziny 1:00 w nocy.

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa – nr 0. Kursować ona będzie od Placu Wolności w Katowicach do przystanku Chorzów Stadion Śląski. Tramwaj będzie jeździł od ok. godz. 18.30 (z częstotliwością co 5 minut do ok. 20.20). Kolejne kursy realizowane będą z nieco mniejszą częstotliwością, natomiast od godz. 22.50 do 1.00 linia będzie odjeżdżać ponownie co 5 minut.

Linie tramwajowe 6, 9 i 19 obsługiwać będą pojazdy o większej pojemności. Ponadto przed meczem uruchomione zostaną ponadplanowe kursy tych linii tramwajowych. Po wydarzeniu częściej kursować będą linie 6 i 19.

Na liniach autobusowych 830, 840 i M3 realizowane będą dodatkowe kursy, autobusami o zwiększonej pojemności. Dodatkowo od godz. 17.00 linie te będą się zatrzymywać na przystanku Chorzów AKS.


Tagi:

Komentarze

  1. mirekk 29 marca, 2022 at 7:16 pm - Reply

    Znowu usłyszymy chóralny śpiew “Polacy, nic sieeee nie staaało!” 😛

Dodaj komentarz

*
*