Reklama

Piłka ręczna wraca do Spodka. Mistrzostw Świata odbędą się w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Na murawie Stadionu Śląskiego odbył się dzisiaj mecz gwiazd piłki ręcznej. To zapowiedź nadchodzących Mistrzostw Świata, które odbędą się między innymi w Katowicach. Mecz otwarcia zaplanowano w Spodku.

Dzisiaj podpisany został list intencyjny dotyczący organizacji Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Katowice tym samy stały się jednym z czterech polskich miast-gospodarzy na nadchodzącym turnieju. Po siedmiu latach szczypiorniści wrócą do Spodka. – Mile wspominam organizację Mistrzostw Europy w 2016 roku. Ta organizacja przez miasto Katowice i inne miasta została uznana przez Europejską Federację Piłki Ręcznej za najlepszą organizację Mistrzostw Europy w historii – mówi Bogdan Sojkin, I wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Podpisany został dzisiaj list intencyjny pomiędzy związkiem, Katowicami i woj. śląskim. To pierwszy krok do organizacji dużego międzynarodowego turnieju. Będzie on miał dwóch gospodarzy – Polskę i Szwecję. Pierwszy mecz w Katowicach, a ostatni w Sztokholmie.  – Zaczniemy 11 stycznia (2023 roku – przyp. red.) na hali Spodek. tam odbędzie się mecz inauguracyjny, będzie otwarcie tego turnieju.  W tej hali, w pierwszej fazie grupowej będą grali Polacy. W drugiej fazie głównej Polacy w Katowicach nie będą grali, ale ta druga faza będzie tu rozgrywana. W Katowicach łącznie zaplanowano 21 meczów – mówi Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Już w przyszłym roku w Katowicach pierwsze ważne wydarzenie, bo w NOSPR odbędzie się losowanie grup Mistrzostw Świata. Miasto i województwo przy okazji turnieju zapowiadają dużo wydarzeń towarzyszących. – Poza samymi rozgrywkami będziemy organizowali, podobnie jak to było przy Mistrzostwach Europy, różne aktywności dla naszych mieszkańców – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Po konferencji na Stadionie Śląskim odbył się mecz gwiazd. Na murawie gwiazdy szczypiorniaka i medaliści mistrzostw świata zagrali w 11-osobowych składach. W spotkaniu wzięli udział m.in. Sławomir Szmal, Marcin Lijewski, Grzegorz Tkaczyk, Bartosz Jurecki, Mariusz Jurasik, Iwona Niedźwiedź i Monika Migała. Drużyny poprowadzili medaliści olimpijscy z Montrealu (1976): Zygfryd Kuchta, Janusz Czerwiński i Stanisław Majorek. Zawodnicy wystąpili w historycznych strojach i grali specjalną piłką.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*