Reklama

Kilka milionów złotych na mistrzostw świata w piłce ręcznej. Katowice będą jednym z gospodarzy

Wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula i prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański.

Redakcja
Katowice jako jedno z 4 miast w Polsce będą gościły międzynarodowy turniej szczypiornistów. W Spodku rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zaplanowano tu mecz i ceremonię otwarcia. Kibice zobaczą w Spodku 21 z 61 meczów.

Dzisiaj w Willi Goldsteinów wiceprezydent Bogumił Sobula i prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański. podpisali umowę o współpracy przy organizacji nadchodzących mistrzostw świata. – Katowicki Spodek jest szczególnym miejscem do organizacji i przeprowadzania imprez rangi mistrzowskiej w grach zespołowych. Piłkarze ręczni, siatkarze, koszykarze. Wszyscy chyba, którzy liczą się na świecie w tych dyscyplinach – mówi Sobula.
Miast gospodarzy jest wiele, bo Polska mistrzostwa organizuje wspólnie ze Szwecją. W Polsce odbędzie się 61 meczów w czterech miastach: Katowicach, Krakowie, Płocku i Gdańsku. Jednak Katowice mają w tym turnieju jako miasto-gospodarz ważną rolę. Tutaj 11 stycznia 2023 roku odbędzie się mecz otwarcia, a reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację. Tu i w krakowskiej Arenie rozegranych zostanie też najwięcej meczów, bo aż 21. Wiadomo już, że oprócz polskich szczypiornistów, wystąpią w Spodku również reprezentanci Niemiec. – Uchylę rąbka tajemnicy, bo to jeszcze nie jest „przyklepane”, ale Katowice w 2023 roku będą też organizatorem najprawdopodobniej światowego wydarzenia, bo będzie tu kongres międzynarodowy federacji piłki ręcznej. Wówczas zjadą się przedstawiciele wszystkich ponad 200 federacji z całego świata – mówi prezes ZPRP.

Jednak kibice będą mogli zobaczyć szczypiornistów w Spodku już wcześniej. Przygotowaniem do mistrzostw świata będą dwa wydarzenia testowe. Reprezentacja Polski w połowie października 2022 roku zagra w Katowicach mecz eliminacji EHF Euro 2024. Spodek na początku stycznia 2023 roku będzie ponadto gospodarzem turnieju testowego z udziałem trzech silnych rywali: Rosji, Hiszpanii i Argentyny.

Mistrzostwa świata w Polsce i Szwecji potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Na organizację turnieju Katowice wyłożą około 6 mln zł. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju rozpocznie się w połowie marca 2022 roku. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*