Reklama

Już 5 osób zarażonych koronawirusem w woj. śląskim

G. Ż.
U trzech kolejnych osób w woj. śląskim potwierdzono obecność koronawirusa. Wszyscy to mieszkańcy Rybnika. Podróżowali tym samym autokarem z północnych Włoch, którym jechał pierwszy z zarażonych w województwie. W Rybniku zamknięte zostały trzy szkoły.

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa w woj. śląskim zostały ujawnione w niedzielę. Najpierw służby poinformowały o 66-letnim mieszkańcu Rybnika, który w dniach 29 lutego – 1 marca wracał autokarem z Włoch. Tego samego dnia pozytywny wynik testu miała kobieta, też z Rybnika.

Jak poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, cztery przypadki zarażenia koronawirusem to osoby, które podróżowały tym samym środkiem transportu. Piąta zarażona osoba to członek rodziny jednego z nich. Trzy najnowsze przypadki zakażenia to mężczyźni, którzy byli w kwarantannie domowej. Wszyscy przebywają na oddziale zakaźnym w szpitalu w Raciborzu. To mieszkańcy Rybnika.

Służby ustaliły już osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi w ich domach. Zostały one poddane kwarantannie domowej.

Z powodu zagrożenia koronawirusem, w Rybniku odwołana zostały zajęcia w trzech szkołach: Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej, Zespole Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej i Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 14 przy ul. Krętej i Staffa. W tych placówkach zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Nie wiadomo kiedy szkoły zostaną ponownie otwarte.

W Polsce jest już 17 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Ostatni to kobieta z Poznania.

AKTUALIZACJA Są dwa kolejne przypadki zakażenia w woj. śląskim. Kliknij TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*