Reklama

Są dwa nowe przypadki koronawirusa w woj. śląskim

Redakcja
Koronawirus potwierdzony u kolejnych dwóch osób w woj. śląskim. W Cieszynie badania wykazały pozytywny wynik próbek. Łącznie w regionie jest już siedem potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Dwa nowe przypadki koronawirusa w województwie śląskim. Dzisiaj po południu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek został poinformowany przez wojewódzki inspektorat sanitarny o dwóch pacjentach w Cieszynie. Po zbadaniu próbek pobranych od tych osób okazało się, że wynik jest pozytywny. Zarażeni koronawirusem to mężczyzna i kobieta. Pierwszy pacjent miał wrócić do Cieszyna z Niemiec i sam zgłosił się do sanepidu. Kwarantanną zostały objęte wszystkie osoby z najbliższego otoczenia mężczyzny. Pobrano też próbki do badań. Właśnie w ten sposób zdiagnozowano koronawirusa u kobiety. Pacjent i pacjentka są w dobrym stanie.

Dzisiaj Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że w Polsce są 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba w Warszawie i dwie w Cieszynie. Łącznie w kraju zdiagnozowano już zakażenie u 20 osób, a w woj. śląskim u siedmiu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*