Reklama

Jest rysopis mężczyzny z Parku Kościuszki

Łukasz Kądziołka
Był widziany w Parku Kościuszki. Świadkowie twierdzą, że zachowywał się dziwnie. Mężczyzna w wieku około 30 lat może mieć związek z zabójstwem 62-letniej kobiety. Policja ma rysopis i tworzy portret pamięciowy potencjalnego mordercy.

Wczoraj została przeprowadzona sekcja zwłok ofiary. O jej wynikach pisaliśmy TUTAJ. Dzisiaj znane są kolejne ustalenia w sprawie morderstwa w Parku Kościuszki. Jest rysopis, ale jeszcze za wcześnie by mówić o podejrzanym. – Na razie ustaliliśmy rysopis mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą – mówi podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach. W swoich zeznaniach świadkowie wskazywali na mężczyznę, którego można było spotkać w okolicach miejsca zbrodni w ciągu kilku ostatnich dni. Ma około 30. lat, 180 cm wzrostu i ciemne włosy. Był ubrany w ciemne ubranie. Wyglądał niechlujnie. – Z opisów wynikało, że może to być osoba bez stałego miejsca zamieszkania – relacjonuje podinspektor Nowara. Podobno mężczyzna zachowywał się dziwnie, był nerwowy. Kilka osób zaobserwowało jak zaczepia kobiety. Jednak policja nie odnotowała żadnego zgłoszenia, które mogłoby to potwierdzić. Na podstawie rysopisu ma powstać portret pamięciowy. Na razie nie ma informacji kiedy to nastąpi. Trwają czynności śledcze. Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu i nadal przesłuchuje świadków. – Tych osób jest sporo i cały czas zgłaszają się kolejne – mówi podinsp. Nowara i prosi o kontakt osoby, które mogą pomóc w śledztwie.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc ustalić sprawcę morderstwa, proszony jest o kontakt pod nr telefonu 997, 112 lub 32-200 2555


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*