Reklama

Są wyniki sekcji zwłok kobiety zamordowanej w Parku Kościuszki

Grzegorz Żądło
Wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety znalezionych wczoraj w Parku Kościuszki potwierdziły, że została zamordowana. Ktoś podciął jej gardło.

Sekcję zarządził prokurator. – Wstępne wyniki wskazują na to, że kobieta zmarła na skutek wykrwawienia. Miała na szyi ranę, która została zadana ostrym narzędziem – informuje Aneta Paciorek, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód. Dodaje, że śmierć nastąpiła niedługo przed tym jak zostało znalezione ciało.

Kobieta miała 62-lata. Według nieoficjalnych informacji, mieszkała przy ul. Mikołowskiej. Wczoraj wyszła na spacer z psem. Jej ciało zostało znalezione pod drzewem w jednej z bocznych alejek w Parku Kościuszki. Dziś wszyscy, których spotkaliśmy w parku, byli w szoku. Zastanawiali się jak mogło dojść do takiej tragedii w biały dzień. Wprawdzie alejka, gdzie leżało ciało, ma bardziej leśny charakter, to jednak widać to miejsce z odległości kilkudziesięciu, a nawet kilkuset metrów.

Okoliczni mieszkańcy opowiadają, że nie przypominają sobie podobnego zdarzenia w Parku Kościuszki. W policyjnych statystykach też próżno szukać morderstwa w tym miejscu. Dziś wiele osób szukało miejsca zabójstwa. Mówili, że teraz strach będzie chodzić samemu po parku.

Śledztwo w tej sprawie przejęła już Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*