Reklama

Jest program urodzin Katowic. Świętowanie potrwa 4 dni

Redakcja
Przez cztery dni Katowice będą świętowały 154. urodziny nadania praw miejskich. Program na urodziny Katowic to kontynuacja pomysłu z zeszłego roku. Jednak tym razem jego tworzeniem zajął się Abradab. Poza nim katowiczanie posłuchają zespołu Dżem w symfonicznym wydaniu, Vołosi wystąpią z węgierskim wirtuozem, a gwiazdą zza granicy będzie bałkański Dubioza Kolektiv.

„Kocham Katowice”, czyli urodzinowa impreza Katowic coraz bliżej. Dzisiaj miasto zdradziło szczegóły programu. Impreza z okazji 154. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Katowice potrwa 4 dni. Tak jak w tamtym roku, za kulminacyjny wieczór urodzin Katowic będzie odpowiadał jeden artysta. Rok temu był nim Organek. Tym razem w rolę dyrektora artystycznego wcielił się Abradab, czyli założyciel legendarnego Kalibra 44.

Nie będzie to koncert stricte hiphopowy. Nie chciałbym zamęczyć wszystkich obywateli miasta tym, co ja kocham najbardziej. Niemniej zaproszę swoich kolegów. Ludzi, których uważam za znakomitych artystów hiphopowych – mówi Abradab. Podczas koncertu „Abradab i przyjaciele: Miasto jest nasze” na scenie raperowi będą towarzyszyli Pokahontaz, Czesław Mozil, Miuosh, Sztigar Bonko, Maciek Lipina, Jan Gałach i muzycy zespołu Coma. – Z każdym z tych artystów, z którymi rozmawiałem, podchodzimy osobiście do tego. Który kawałek chcieliby zagrać, który by dobrze zagrali. Pomysłem i słowem kluczowym na to wszystko jest energia. To ma być energetycznie i fajnie muzycznie zagrane – dodaje raper. Z nieoczywistym repertuarem wystąpi Miuosh, który ma wykonać nie tylko swoje utwory. Główne koncerty w strefie kultury rozpoczną się 14 września o godz. 15.00. Jednak wcześniej, od południa, na scenie zaprezentują się młode katowickie zespoły czy DJ DRK, gość z miasta partnerskiego Katowic, czyli Saint-Etienne. Od południa będą się odbywały również atrakcje dla całych rodzin. Po imprezie w sercu Katowic będzie można przenieść się do Fabryki Porcelany. Tam zagra znany zespół z Bałkanów – Dubioza Kolektiv.

Całe obchody urodzin miasta potrwają znacznie dłużej niż jeden dzień. Ich otwarcie nastąpi już 12 września o godzinie 12.00 na Rynku. Razem z prezydentem Marcina Krupą świętowanie rozpoczną 4 orkiestry dęte. Dzień później, 13 września, o godz. 19.00 w nietypowym wydaniu będzie można posłuchać zespołu Dżem. Nietypowym, ponieważ zespołowi akompaniować będą muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. 14 września to, jak wyżej, plenerowa całodniowa impreza w strefie kultury. Natomiast 15 września coś dla miłośników muzyki folkowej, ale we współczesnej wersji. Popularni Vołosi w sali koncertowej Miasta Ogrodów zagrają razem z węgierskim wirtuozem skrzypiec – Feliksem Lajko. Skrzypek sprawnie łączy różne gatunki muzyczne, od muzyki poważnej przez folkową aż po jazz czy punk rock. To ostatnie i zamykające urodziny miasta wydarzenie będzie dedykowane przede wszystkim seniorom. Bezpłatne bilety mają być rozdawane przez różne organizacje związane z seniorami.

Bilety na koncert Vołosów oraz występ Dubioza Kolektiv w Fabryce Porcelany trafią do sprzedaży pod koniec lipca. Z kolei bilety na Dżem w symfonicznej wersji mają być dostępne od połowy sierpnia. Główny koncert urodzinowy Katowic jest bezpłatny. Szczegóły wkrótce.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*