Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku z dodatkowym parkiem świateł

Redakcja
Trwają przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego, który za nieco ponad tydzień zostanie otwarty na katowickim rynku. Nowością w tym roku będzie mini park świateł. Dodatkowo, w Sylwestra, na jarmarku odbędzie się zabawa z DJ-em.

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku rozpocznie się 18 listopada i potrwa do 8 stycznia. Będą nie tylko stoiska, ale też dodatkowe atrakcje.

W 80 budkach będzie można kupić m.in. wyroby artystyczne i rękodzielnicze, świąteczne dekoracje, jak ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły czy wyroby z drewna. Będą też produkty spożywcze, w tym m.in. podpłomyki alzackie, owoce w czekoladzie, langosze, churrosy, kurtosze, orzeszki prażone, pieczone kartofle, bigos z dziczyzny, pierogi, żurek, fasolka, bogracz, barszcz czerwony, pajda ze smalcem, salami, cantuchi, szynki parmeńskie, oliwki, suszone wędliny, chleb, sękacze, chałwa słonecznikowa. Do tego polskie regionalne wina, wino grzane, herbata zimowa, nalewki śląskie, likiery, poncze, a także herbaty i kawy z całego świata.

Dodatkowo na jarmarku znajdzie się Strefa Ukraińska – Lwów. Będzie to 5 domków, w których będzie można kupić ręcznie robioną biżuterię z koralików, ceramikę, magnesy, skóry, ręcznie robione zabawki, szklane świeczniki, ozdoby choinkowe wykonane ze szkła.

Stałymi elementami jarmarku są elektryczna kolejka, wiktoriańska karuzela, bożonarodzeniowa szopka wykonana ze słomy czy drewniany pociąg, do którego będzie można wejść, by pooglądać sceny z polskich bajek. Dostępna będzie także bajkowa wioska, czyli drewniane domki ze specjalnie zaprojektowanymi, unikatowymi sceneriami. Zobaczyć w nich będzie można: zespół św. Mikołaja śpiewający i grający na instrumentach, śpiewającego, ołowianego żołnierzyka, chór aniołków, chatkę trolli i skrzatów, warsztat stolarski elfów czy sklep z misiami.

Nowością będzie mini park świateł. Na terenie o wymiarach 14 na 14 metrów staną rozświetlone figury bożonarodzeniowe. Z kolei przed Teatrem Śląskim zostanie zainstalowane młyńskie koło, które stało tam już rok temu. Będzie można z niego skorzystać od 18 listopada do 26 lutego.

W dniu inauguracji jarmarku otwarte ma też zostać sezonowe lodowisko o wymiarach 10 na 40 metrów, które znajdzie się obok DH Skarbek. Ślizgawka ma być czynna do końca lutego i będzie czynna codziennie w godz. 8-20.


Tagi:

Komentarze

  1. […] O godz. 10.00 na Rynku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Więcej TUTAJ. […]

  2. MM 7 listopada, 2022 at 8:40 am - Reply

    Czyli to jest ta oszczędność prądu? Ludzie mają chodzić ciemnymi ulicami do i z pracy/szkoły ale na rynku festiwal świateł. Czy aby nie nazywa się to hipokryzja?

  3. Jacek 6 listopada, 2022 at 1:51 pm - Reply

    podobno kryzys energetyczny. oszczędzać trzeba. ale podatnik w Katowicach zapłaci za te świeckie świecenie.

Dodaj komentarz

*
*