Reklama

Gwiazdy przyjadą na Katowicki Karnawał Komedii

Grzegorz Żądło
Zbliża się Katowicki Karnawał Komedii. To już 12. edycja imprezy, która co  roku cieszy się dużym powodzeniem wśród widzów. Biletów prawie nie ma, ale organizatorzy sugerują, żeby jeszcze na nie “polować”.

W tym roku do Katowic przyjadą dobrze znane i nieco mniej znane teatry. – Zaprosiliśmy teatry, które niekoniecznie są dobrze znane w całej Polsce, ale które robią bardzo ciekawe spektakle – mówi Mirosław Neinert, dyrektor Teatru Korez, jeden z organizatorów Katowickiego Karnawału Komedii.

Jak co roku, nie zabraknie jednak dobrze znanych nazwisk. Wystąpią m.in. Jacek Braciak, Artur Barciś, Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski, Katarzyna Herman, Rafał Królikowski czy Jowita Budnik. Wśród imprez towarzyszących będą m.in. recitale Artura Andrusa i Katarzyny Żak oraz wystawa rysunków satyrycznych Andrzeja Mleczki.

Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego, szczególnie poleca uwadze widzów napisany specjalnie na KKK i wyreżyserowany przez niego samego tekst “Inteligenci”.  – To najnowsza sztuka Marka Modzelewskiego. Tekst o współczesnej Polsce i o tym jak radzimy sobie z rzeczywistością.

Na większość spektakli biletów już nie ma, a przynajmniej większość została zarezerwowana. – W tym tygodniu trzeba odebrać rezerwację. Często jest tak, że ludzie rezygnują i bilety się zwalniają. Są jeszcze wejściówki na spektakle w Teatrze Śląskim. Gramy dwa te same spektakle jednego dnia, więc przygotowaliśmy 880 miejsc na daną sztukę – mówi Agnieszka Rybicka, odpowiedzialna za promocję KKK.

Tegoroczna edycja Katowickiego Karnawału Komedii rozpocznie się 25 stycznia i potrwa do 8 lutego. Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*