Reklama

Kolejne figurki wracają na Szlak Ślonski Godki

Ł. K.
Dwie figurki wróciły na Szlak Ślonski Godki. Wkrótce mają pojawić się następne. Figurek będzie więcej niż początkowo planowano, bo do akcji włączają się kolejne firmy. Możliwe, że jedna z nich będzie sponsorem aż trzech postaci ze śląskich bajek i legend.

Zniszczone we wrześniu figurki Szlaku Ślonski Godki powoli pojawiają się z powrotem na ulicach Katowic. Na początku roku zamontowane zostały dwie – Bebok (przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym) i Utopek (przy tzw. sztucznej Rawie). W tym tygodniu powróciły dwie kolejne. Figurki Skarbnika i Heksy można znaleźć w tych samych miejscach, z których zniknęły w zeszłym roku. Pierwsza figurka znajduje się obok Skarbka, a druga przed wejściem do Teatru Ateneum. Nadal brakuje dwóch figurek, które za pierwszym razem znalazły się na szlaku. Chodzi o Strzigę i Połednicę. Wiadomo już, że figurek będzie więcej niż za pierwszym razem. Niedawno internauci wybrali figurkę, którą sfinansuje i postawi na Rynku (przy swojej siedzibie) Credit Agricole. Postać Gelda ma symbolizować pieniądze i nawiązywać do postaci Karola Goduli. Coraz więcej firm jest zainteresowanych postawieniem swoich figurek. Do akcji włączyła się również Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko. Po kolejnej ankiecie wybrana została figurka Dracha, który stanie przed wejściem do Legendii. Jak poinformowało nas biuro prasowe UM Katowice, toczą się rozmowy z władzami wesołego miasteczka. Legendia chce postawić łącznie 3 figurki. Kolejnym partnerem będzie lodziarnia Lodzio. Internauci jeszcze przez tydzień będą mogli wybrać figurkę Maszkeciorza. Ankieta jest dostępna TUTAJ. Przez cały czas projekt jest otwarty. Miasto czeka na kolejne propozycje dotyczące dalszej rozbudowy Szlaku Ślonski Godki.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie zostaną zamontowane dwie brakujące figurki z premiery szlaku oraz pozostałe, sfinansowane przez partnerów. Przypominamy, że każdy może przyczynić się do powstania jednej z figurek szlaku. Trwa nasza akcja zbiórki kluczy. To z nich powstanie później jedna z figurek. Klucze można oddawać w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*