Reklama

Farmacol zainwestuje w Katowicach ponad 100 mln zł

Ł. K.
Magazyn ma obsługiwać apteki na południu Polski, a w części biurowej będzie działała centrala Farmacolu. Pierwszy etap inwestycji zakończy się jeszcze w tym roku. W nowym obiekcie będzie mogło pracować nawet 1000 osób.

Mniej więcej rok temu pisaliśmy o rozpoczęciu budowy nowego obiektu obok skrzyżowania ul. Szopienickiej z ul. Bagienną (DK 79). Wtedy spółka nie chciała zdradzać szczegółów inwestycji. Teraz trwa jej pierwszy etap. Magazyn farmaceutyczny będzie pełnił funkcję centrum dystrybucyjnego i obsługiwał przede wszystkim apteki z południa Polski.

Zgodnie z harmonogramem, prace budowlane mają się zakończyć w trzecim lub czwartym kwartale tego roku. Przy magazynie stanie budynek biurowy. Do niego przeniesie się centrala Farmacolu. Zakończenie budowy części biurowej zaplanowano na I kwartał 2018 roku. Jak informuje biuro zarządu spółki, decyzja o inwestycji jest podyktowana „ciągłym rozwojem firmy oraz większym udziałem w rynku farmaceutycznym”. W magazynie będzie zatrudnionych około 350 osób. Jednak w przyszłości, razem z częścią biurową, w nowym obiekcie może pracować ich nawet 1000. Inwestycja na granicy Szopienic i Nikiszowca będzie kosztowała około 110 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*