Reklama

Farmaceutyczny gigant inwestuje w Katowicach

Ł. K.
U zbiegu ulic Bagiennej i Szopienickiej powstanie hala magazynowa i biurowiec. Wybuduje je Farmacol, który działa już w Katowicach przy ul. Rzepakowej. Na razie spółka nie chce zdradzać szczegółów inwestycji.

Kilka miesięcy temu Farmacol S.A. kupił na przetargu od miasta ponad 5-hektarowy teren (53 827 m kw.) mniej więcej naprzeciwko kortów tenisowych w Janowie. Spółka zapłaciła około 5,2 mln zł. Drugim chętnym był Opal Krystiana Miklisa, ale ostatecznie nie przystąpił do licytacji. Jeszcze przed przetargiem Farmacol wystąpił do urzędu miasta o warunki zabudowy, a chwilę po transakcji dostał już prawomocne pozwolenie na budowę.

Prace rozpoczęły się kilka tygodni temu. Kilka razy pytaliśmy w centrali firmy o harmonogram budowy oraz szczegóły inwestycji, ale przedstawiciele spółki nie odpowiedzieli na pytania.

Z pozwolenia na budowę wynika, że przy ul. Szopienickiej Farmacol postawi halę magazynową farmaceutyków i budynek biurowy. Powierzchnia zabudowy wyniesie około 16 tys. m kw. Wykonawcą prac jest Pro-Invest.

Farmacol to firma, która zajmuje się przede wszystkim hurtowym handlem lekami i kosmetykami, zaopatrzeniem aptek i szpitali. Inwestuje też w nieruchomości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*