Reklama

Dziś rusza 14. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Redakcja
Gwiazdy z całego świata i elektroniczni eksperymentatorzy zagrają podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka w strefie kultury. W Katowicach rusza 14. edycja imprezy. Przyjadą tłumy fanów, a w niedzielę Fajrant na Sztuwajerach, czyli wydarzenie otwarte dla wszystkich.

Od czwartku do niedzieli w Katowicach można się spodziewać tłumów. Dzisiaj rusza 14. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu trzech dni wystąpi 69 artystów z całego świata. Koncert otwarcia, jak co roku, odbędzie się w NOSPR. W czwartek w sali koncertowej zagra Rhye, czyli zespół, który powstał w 2012 roku. Na jego czele stoi Mike Milosh, który swoim charakterystycznym falsetem dopełnia zmysłowe brzmienie.

Kolejne dwa dni to już całonocna impreza w strefie kultury. Na siedmiu scenach zaprezentują się mniej i bardziej znani artyści tworzący głównie szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Legendarny Kraftwerk ze swoim multimedialnym show 3D zagra w piątek. Nie zabraknie mocnej reprezentacji klubowej sceny. Publiczność do tańca porwą swoimi setami m.in. Kornél Kovács, Anja Schneider czy Neon Chambers. Oryginalny i melancholijny styl, który jest efektem pomieszania wielu elektronicznych gatunków, zaprezentuje Bjarki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tegoroczna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka to cztery dni i bezpłatna impreza w Dolinie Trzech Stawów

Drugi dzień, sobota, być może przyciągnie jeszcze większą publiczność. Zaprezentują się dwa światowej sławy zespoły. Mowa o kultowej grupie GusGus z Islandii i cieszącym się niesłabnącą popularnością Apparacie. W podobnym electro-popowym klimacie będzie utrzymany występ austriackiego duetu HVOB. Wśród mniej znanych, ale wyróżniających się artystów warto wspomnieć o Ivo Dimchevie, który na scenie łączy muzykę, taniec, teatr i sztuki wizualne. O wschodzie słońca swój set zagra Roman Flügel, klubowy wyjadacz gra energetyczne sety z house i techno w roli głównej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zbliża się Tauron Nowa Muzyka. Są pierwsze utrudnienia w strefie kultury

Czwarty dzień tym razem będzie wyglądał inaczej niż w poprzednich edycjach, bo impreza przeniesie się na Sztauwajery. Tauron Nowa Muzyka zrezygnował z koncertu zamknięcia w NOSPR na rzecz darmowej imprezy. Przez cały dzień zaprezentują się najlepsi DJ-e polskiej sceny klubowej, ale nie zabraknie też gości zza granicy. Na zakończenie 14. edycji festiwalu wystąpi izraelski duet Red Axes. Nadal są dostępne karnety dwudniowe oraz bilety jednodniowe na sobotę. Dla uczestników festiwalu przygotowano dodatkowe i bezpłatne połączenia autobusowe, które będą kursowały pomiędzy strefą kultury a Sztauwajerami. Szczegóły i pełny rozkład jazdy TUTAJ.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019 rozpocznie się w czwartek, 20 czerwca i potrwa do niedzieli, 23 czerwca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*