Reklama

Zbliża się Tauron Nowa Muzyka. Są pierwsze utrudnienia w strefie kultury

Łukasz Kądziołka
Festiwal Tauron Nowa Muzyka coraz bliżej. Impreza plenerowa w strefie kultury potrwa 2 dni. Na czas trwania Nowej Muzyki strefa kultury zostanie zamknięta. Już teraz kierowcy tam nie zaparkują.

Tauron Nowa Muzyka to w tym roku 4 dni i 69 artystów. Na otwarcie festiwalu, ja co roku, koncert w NOSPR. Tym razem przed publicznością wystąpi Rhye. Kolejne dwa dni, 21 i 22 czerwca, to całonocna impreza w strefie kultury. Kilka scen plenerowych będzie rozstawionych w różnych miejscach na terenie strefy kultury. Ostatni dzień TNM 2019 odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Finał festiwalu tym razem będzie otwarty i bezpłatny dla wszystkich.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tegoroczna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka to cztery dni i bezpłatna impreza w Dolinie Trzech Stawów

W związku z festiwalem od soboty część parkingów w strefie kultury została zamknięta. Parking A obok NOSPR już jest nieczynny, a kolejny – parking C – ma być zamknięty od piątku, 20 czerwca. Te utrudnienia potrwają do niedzieli i wtorku. Parking C powinien być otwarty w przyszły poniedziałek, 24 czerwca. Natomiast infrastruktura festiwalowa z parkingu A ma zniknąć do 25 czerwca, a dzień później będzie można tam parkować.

Ponadto drogi w rejonie strefy kultury również będą zablokowane. Kilka ulic zostanie wyłączonych z ruchu. Na odcinku od al. Roździeńskiego do ul. Nadgórników zamknięta będzie ul. Dobrowolskiego (od godz. 6.00, 21 czerwca, do godz. 20.00, 23 czerwca). W takim samym terminie wyłączona będzie ul. Góreckiego od skrzyżowania z ul. Dobrowolskiego do skrzyżowania z ul. Olimpijską. Ta ostatnia będzie z kolei tylko czasowo dostępna. Na odcinku od al. Roździeńskiego do ul. Góreckiego przez większość czasu ma być nie przejezdna (od godz. 14.00, 21 czerwca, do godz. 8.00, 22 czerwca oraz od godz. 14.00, 20 czerwca, do godz. 9.00, 23 czerwca).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*