Reklama

Dojazd na Sylwester przy Stadionie Śląskim i mapa parkingów w Parku Śląskim

Redakcja
W niedzielę po raz piąty odbędzie się Sylwestrowa Moc Przebojów. Dojazd na imprezę mają ułatwić dodatkowe kursy zaplanowane przez ZTM. Piszemy też, gdzie można zostawić samochód.

31 grudnia już w godzinach popołudniowych w rejonie Parku Śląskiego na drogach może być tłoczno. Dodatkowo wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na terenie Chorzowa. Ulica Parkowa będzie jednokierunkowa od ronda przy AKS w kierunku ul. Kościuszki. Dlatego organizatorzy rekomendują wybór transportu publicznego.

Dojazd komunikacją miejską

ZTM jak co roku postanowił wprowadzić zmiany, które mają pomóc w dojazdach i powrotach w sylwestrową noc. Na 10 liniach metropolitalnych kursować będą większe autobusy. Chodzi o linie metropolitalne: AP, M1, M2, M3, M4, M10, M11, M12, M25 i M101. Będą one jeździć jak w sobotę, co oznacza możliwość skorzystania z nocnych kursów. Będą też dodatkowe połączenia. Mowa o 14 liniach autobusowych: M1, M2, M3, M4, M10, 138, 190, 674 i 1N oraz tramwajowych: 0, 6, 9, 15 i 25. Ponadto, uruchomiona zostanie linia tramwajowa 19. Obowiązywać na niej będzie specjalny rozkłady jazdy na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego – Świętochłowice Kościół – Chorzów Rynek – Chorzów Stadion Śląski – Katowice Rynek. Poza tym większość autobusów, trolejbusów i tramwajów kursować będzie zgodnie z rozkładami jazdy ważnymi w sylwestra. Dla pasażerów oznacza to, że kursy będą realizowane zgodnie z sobotnimi rozkładami, a po godz. 18.00 liczba kursów będzie ograniczana.

Szczegółowe informacje o udogodnieniach w sylwestrową noc są dostępne TUTAJ, a TU można przeczytać o innych zmianach zaplanowanych 31 grudnia i 1 stycznia.

Parkowanie w Parku Śląskim

Park Śląski udostępni odpłatnie miejsca parkingowe, które będą dostępne w dwóch lokalizacjach, zgodnie z poniższą mapą.

Wjazd na parkingi będzie możliwy w dwóch miejscach, wyłącznie od strony ul. Złotej (przy stadionie GKS Katowice, GPS: 50.27, 18.99 oraz przy Legendii, GPS: 50°16’27.0″N 18°59’43.5″E). Bilet parkingowy będzie można kupić na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego. Cena biletu parkingowego wynosić będzie 20 zł. Wjazd na parkingi będzie możliwy w godzinach 16.00-21.00. Liczba miejsc parkingowych na terenie wskazanego parkingu w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazd zostanie zablokowany. Pozostałe wjazdy na teren Parku Śląskiego mają być zamknięte.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*