Reklama

Escape room na kołach w Katowicach. Pokazuje, jak wygląda handel ludźmi

Łukasz Kądziołka
Ciężarówka z pokojem zagadek w środku stanie przed Spodkiem. Escape truck to holenderski projekt edukacyjny, który ma na celu podnoszenie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi.

Pomieszczenia w ciężarówce mają symulować warunki, w jakich przebywają osoby, które padły ofiarą handlu ludźmi. Każdy, kto wejdzie do środka, musi rozwiązywać zagadki. Uczestnicy muszą wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i łamiąc szyfry. Jednak nie jest to zwykły escape room, który ma dostarczyć tylko rozrywkę. Chodzi przede wszystkim o edukację i zwiększanie świadomości na temat problemów pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego. To także przestroga dla tych, którzy wybierają się za granicę w celach zarobkowych. Zwłaszcza, że rozpoczyna się okres wyjazdów na prace sezonowe.

Pojazd powstał z inicjatywy holenderskiej Fundacji Reshape, a sfinansowała go holenderska policja oraz Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce. Escape truck będzie stał na placu przed Spodkiem w godz. 10.00 – 18.00. Udział jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat.


Tagi:

Komentarze

  1. B 21 maja, 2024 at 1:03 am - Reply

    It’s a trap.

    A tak serio to brakuje informacji w jaki dzień to będzie, czy może juz było.

Dodaj komentarz

*
*