Reklama

Ciężarówka wjechała na tory. Tramwaje nie kursują [ZDJĘCIA]

Redakcja
Ciężarówka zablokowała ruch w Katowicach. Pojazd zawisł na torowisku tramwajowym. Strażacy opanowali już wyciek paliwa, ale utrudnienia potrwają kilka godzin.

Ulica Obrońców Westerplatte w Katowicach została zablokowana po tym, jak ciężarówka przewożąca materiały budowlane wylądowała na torowisku tramwajowym. Ruch wstrzymano już o godzinie 10.13. Do zdarzenia doszło na wysokości budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 28. Kierowca najprawdopodobniej nie zauważył, że najechał na krawężnik i zawisł na nim. Pojazd przechylił się na torowisko tramwajowe. Dlatego ruch tramwajów w obu kierunkach jest zablokowany, nie da się tędy przejechać również samochodem.  Dodatkowo okazało się, że uszkodził się zbiornik paliwowy. Na miejsce, oprócz 5 zastępów straży pożarnej, skierowano jednostkę chemiczną, bo doszło do rozszczelnienia. – Strażacy opanowali ten wyciek i przepompowują ropę do naszego zbiornika – mówi kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy KM PSP Katowice.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Aktualnie strażacy czekają na przyjazd holownika. Od strony centrum Katowic tramwaje dojeżdżają do centrum przesiadkowego w Zawodziu i tu zawracają. Dla osób podróżujących w kierunku Mysłowic i Sosnowca uruchomiono zastępczą komunikacje autobusową. Autobusy jadą przez pętlę w Szopienicach do ul. Piłsudskiego w Sosnowcu. Tramwaje od strony Mysłowic zawracają na pętli w Szopienicach, a te z Sosnowca nie wjeżdżają do Katowic.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 16 lutego, 2021 at 2:39 pm - Reply

  „Kierowca najprawdopodobniej nie zauważył, że najechał na krawężnik i zawisł na nim. Pojazd przechylił się na torowisko tramwajowe.”

  Nie nie to nie był krawężnik
  Zarówno ciągnik jak i cała naczepa jest całkowicie poza: jezdnią, krawężnikiem, skrajem torowiska
  Ze zdjęcia ewidentnie widać że pojazd znalazł się cały pomiędzy dwoma torami – od „pochylenia” się to nie stało

  Kierowca świadomie wjechał w międzytorze

 2. AA 16 lutego, 2021 at 1:50 pm - Reply

  Podstawowe pytanie:
  Co ten pojazd (ciągnik+naczepa) robił w tym miejscu?
  Aby tam dojechać kierowca musiał TRZYKROTNIE złamać zakaz i ograniczenie tonażowe
  10 metrów wcześniej ,czyli na Obrońców Westerplatte 24, jest znak „zakaz ruch pojazdów o masie >3,5t”

Dodaj komentarz

*
*