Reklama

Biedronka wprowadza do swojej oferty test na obecność przeciwciał COVID-19. Sprzedaż rusza w poniedziałek 15 marca

Redakcja
Biedronka to pierwsza sieć dyskontów, które wprowadza do sprzedaży test na obecność przeciwciał COVID-19. Można go wykonać samemu, bo badanie przeprowadza się przy użyciu niewielkiej ilości krwi.

Od 15 marca w Biedronce będzie można kupić test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2, który został wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Jak informuje biuro prasowe Biedronki, test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych.

Primacovid to tak zwany test serologiczny. Pozwala wykryć czy dana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Innymi słowy, test wykrywa czy ktoś przebył już zakażenie. Nie da natomiast odpowiedzi na pytanie, czy w danym momencie ktoś jest w trakcie infekcji.

Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to ok. 10 minut. Sprzedawany w Biedronce od poniedziałku 15 marca do wyczerpania zapasów test będzie kosztował 49,99 zł za sztukę.

Producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*