Reklama

Beksiński wraca na Śląsk. Od soboty można zobaczyć jego obrazy w Tychach

Redakcja
Obrazy Zdzisława Beksińskiego będzie można ponownie zobaczyć w województwie śląskim. Wybrane dzieła z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku przyjechały do Tychów. Oprócz dwóch uzupełniających się wystaw, przygotowano wydarzenia towarzyszące.

Rusza wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W sobotę rozpocznie się wydarzenie „Beksiński na Śląsku”, które potrwa aż 3 miesiące. W tym czasie w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim w Tychach będzie można zobaczyć 50 oryginalnych obrazów artysty, które osobiście uważał za najlepsze oraz 5 obrazów z prywatnej „kolekcji japońskiej”, do niedawna traktowanych jako zaginione. Dzieła z Muzeum Historycznego w Sanoku prezentują dwa najważniejsze okresy twórczości mistrza.
Pierwszy z nich to okres fantastyczny przypadający na lata 70. i początek lat 80., najbardziej dynamiczny, wizjonerski i wzbudzający wśród widzów ogromne emocje. Drugi, przypadający na lata 90. i początek XXI wieku, to czas przemiany, w którym artysta w sposób wyważony, niezwykle malarski kreuje nowe wizje. Wszystkie wybrane obrazy są niezwykle różnorodne, spinają klamrą lata 1970-2005 i pozwalają zaobserwować rozwój i dojrzewanie sztuki Beksińskiego.

Na widzów czeka także wystawa multimedialna „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition” organizowana przez Fundację Beksiński. To multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane dzieła Zdzisława Beksińskiego zostaną zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR odwiedzający będą mogli głębiej przyjrzeć się dziełom. Poza tym nie zabraknie także pokazów mappingu, wystawy kilkudziesięciu prac Beksińskiego zrealizowanych za pomocą grafiki komputerowej czy fotomontażu, licznych fotografii i unikatowych materiałów video z prywatnych archiwów artysty i Fundacji Beksiński. Festiwalowi będą towarzyszyć również wydarzenia specjalne poświęcone twórczości i życiu artysty. Wśród nich m.in. pokazy filmów o życiu Beksińskich, spotkania z ich przyjaciółmi, panele i dyskusje z gośćmi, koncert finałowy „Świat Mistrza Beksińskiego”.

Wystawa potrwa ponad 3 miesiące, od 18 czerwca do 25 września. Orientacyjny czas zwiedzania wystawy to 40 minut. Bilety oferowane są na określone przedziały godzinowe: 9:00 – 12:00, 12:00 – 15:00, 15:00 – 18:00, 18:00 – 21:00. W wybranym przedziale czasowym można odwiedzić ekspozycję o dowolnej porze.

Ceny biletów:
Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego: bilet normalny – 39 zł, bilet ulgowy – 30 zł.
Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego + Wystawa Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition: bilet normalny – 55 zł, bilet ulgowy – 45 zł, bilet grupowy (powyżej 30. osób) – 45 zł.
Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom z ważną legitymacją, seniorom powyżej 65 roku życia, osobom niepełnosprawnym (wraz z opiekunem) w weekendy, od piątku do niedzieli. Do darmowego wstępu na wystawę malarstwa Zdzisława Beksińskiego uprawnione są: osoby niepełnosprawne (wraz z opiekunem) od poniedziałku do czwartku, dzieci do 6 roku życia.

Bilety są dostępne TUTAJ.

Fot. Muzeum Historyczne w Sanoku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*