Reklama

Będzie przebudowa ważnego skrzyżowania. Powstaną przejazdy rowerowe

Zdjęcie archiwalne.

Ł. K.
Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę sygnalizacji świetlnej na ruchliwym skrzyżowaniu w centrum Katowic. Za około miesiąc powstaną tu nowe przejazdy rowerowe. Utrudnienia w trakcie prac mają być niewielkie.

To skrzyżowanie wywołało sporą dyskusję podczas spotkania zespołu ds. polityki rowerowej. Rowerzyści chcieli, żeby przejazd przez ul. Kościuszki był bardziej dostosowany do ruchu rowerowego. Jednak zarówno urzędnicy, jak i projektanci nie zgodzili się na zaproponowane rozwiązania, m.in. śluzę rowerową i przejazd dla rowerów przez środek skrzyżowania. Głównie ze względu na duży ruch w tym miejscu. Przetarg na przebudowę sygnalizacji został rozstrzygnięty. Pracami zajmie się firma Synchrogop. Skrzyżowanie ulic. Kościuszki, Szeligiewicza i Poniatowskiego zostanie bez zmian. Zmieni się tylko sygnalizacja świetlna i powstaną nowe przejazdy.

Rowerzyści będą mogli przejechać przez ul. Poniatowskiego, w kierunku Parku Kościuszki. Przejazd po oddzielnym pasie na chodniku będzie też możliwy pomiędzy ulicami Szeligiewicza i Poniatowskiego przez ul. Kościuszki, a następnie przez ul. Marii Skłodowskiej-Curie. O ile jazdę w kierunku południowym będzie można kontynuować, bo wzdłuż ul. Kościuszki jest już droga rowerowa, o tyle gorzej będzie w innych kierunkach. Po przejechaniu skrzyżowania, rowerzyści będą musieli włączyć się do ruchu. Na razie nie będzie też połączenia skrzyżowania z centrum Katowic ulicą Kościuszki. Przebudowa ma trwać około miesiąc. Jak zapowiada MZUiM, utrudnienia nie powinny być odczuwalne dla kierowców.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*