Reklama

Będą zmiany w strefie tempo 30

Grzegorz Żądło
W strefie tempo 30 pojawi się nowe oznakowanie, będą też progi zwalniające. Wszystko po to, żeby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zmiany mają zostać wprowadzone przed upływem roku od wprowadzenia strefy, czyli do 17 sierpnia.

Wprowadzeniu ograniczenia prędkości w ścisłym centrum towarzyszyło wiele krytycznych głosów. Okazało się, że wiele z nich było bezzasadnych. Przede wszystkim te, które wieszczyły, że centrum się zakorkuje. Nic takiego się nie stało. Kierowcy zwolnili, ale nie wszyscy. Stąd potrzeba wprowadzenia kolejnych ograniczeń.

Najpoważniejszym będą wyspowe progi (takie jak te na ul. Lotnisko). Zostaną zamontowane przy wjeździe do strefy na ul. Andrzeja (przy sądzie), ul. Jagiellońskiej (od strony ul. Francuskiej, przed ul. Reymonta), ul. Kopernika (na wysokości aresztu), na ul. Poniatowskiego (od strony ul. Kościuszki i od strony ul. Mikołowskiej) oraz na ul. Szkolnej (na odcinku pomiędzy ul. Warszawską i ul. Teatralną).

To nie koniec zmian. Będzie też nowe oznakowanie poziome informujące o ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Już niedługo drogowcy namalują znaki na ulicach: Andrzeja, Chopina, Dąbrowskiego, Kopernika, Ligonia, Poniatowskiego, Piotra Skargi, Słowackiego, Skłodowskiej-Curie, Stalmacha, Szeligiewicza i Uniwersyteckiej (w dwóch miejscach).

Przy okazji tych zmian, zostanie też wprowadzona możliwość jazdy rowerem po chodniku na ul. Młyńskiej, po jej północnej stronie.


Tagi:

Komentarze

  1. Bogdan 9 lipca, 2016 at 10:33 pm - Reply

    Dziś (09.07.2016) przejeżdżałem ul. Lotnisko. Progi zwalniające zostały zdemontowane. Dlaczego?

Dodaj komentarz

*
*