Reklama

Awantura o cenę biletu do Krakowa. Koleje Śląskie obwiniają media za swój błąd

Łukasz Kądziołka
Zamieszanie z ceną biletu na pociąg Kolei Śląskich z Katowic do Krakowa. Internauci ją skrytykowali, a Koleje Śląskie odpowiedziały i przy okazji oskarżyły media o wprowadzanie podróżnych w błąd. Nadal nie wiadomo, czy cena miała być niższa, czy została zmieniona po naszej publikacji.

Jeszcze w poniedziałek biletu na nowe połączenie Kolei Śląskich z Katowic do Krakowa nie dało się kupić. Pierwszy pociąg wyjedzie 13 grudnia o godzinie 6.47. Od wtorku, 1 grudnia, na stronie Kolei Śląskich pojawiła się taka możliwość i można to było zrobić za pośrednictwem strony e-podroznik.pl. Długo wyczekiwana informacja o cenie biletu na pociąg Kolei Śląskich z Katowic do Krakowa stała się powodem dużej krytyki pod adresem przewoźnika. Jako pierwsi napisaliśmy o tym, że za bilet trzeba będzie zapłacić 17 złotych.

W naszym tekście porównaliśmy tę ofertę do 13 złotych za bilet na tej samej trasie u innego przewoźnika, czyli Polregio. Po tym artykule pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Wiele z nich było negatywnych. Nasi czytelnicy pisali, że nie będzie to konkurencja dla autobusów odjeżdżających z dużo większą częstotliwością oraz dla Polregio, które trasę pokonuje w dłuższym o kilka minut czasie, ale taniej o kilka złotych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowe połączenie Kolei Śląskich. Jest cena biletu na trasie Katowice-Kraków

W środę wieczorem o biletach ponownie zrobiło się głośno po poście opublikowanym w mediach społecznościowych, na Twitterze i Facebooku Kolei Śląskich.

Ten post wywołał jeszcze większą burzę, a kilkanaście godzin po nim media otrzymały informację prasową. Koleje Śląskie ogłosiły, że bilety będą kosztowały nie 17, tylko 13 złotych. Dzisiaj faktycznie za bilet w kasie podróżni zapłacą 13 złotych, ale przez dwa dni można je było kupić w tej wyższej cenie. Portal e-podróżnik.pl, który jest jednym z kanałów sprzedaży Kolei Śląskich, potwierdził, że to przewoźnik przesyła wszystkie dane.  – Dane dotyczące rozkładu jazdy wszystkich połączeń Kolei Śląskich – godziny odjazdu/przyjazdu oraz cenniki – pochodzą bezpośrednio od przewoźnika – informuje Aleksandra Markowska z e-podróżnika. O to dlaczego cena nagle uległa zmianie zapytaliśmy również prezesa Kolei Śląskich. Jak tłumaczy Aleksander Drzewiecki, całe zamieszanie powstało z powodu systemu PKP Informatyka. – Taryfa jest pobierana automatycznie – mówi Drzewiecki. Zapewnia, że od początku cena miała być niższa i dodaje, że do momentu zmiany ceny, droższy bilet kupiły tylko dwie osoby.


Tagi:

Komentarze

  1. Andrzej 3 grudnia, 2020 at 1:38 pm - Reply

    Nic się nie stało tylko 2 osoby kupiły, a gazeta i tak kłamała czy jednak przeproszą?

Dodaj komentarz

*
*