Reklama

Nowe połączenie Kolei Śląskich. Jest cena biletu na trasie Katowice-Kraków

Do tej pory Koleje Śląskie do Krakowa jeździły tylko okazjonalnie.

Ł. K.
Z Katowic do Krakowa pociągami Kolei Śląskich. Przewoźnik jest coraz bliżej uruchomienia nowego połączenia. Wiadomo już, ile podróżni zapłacą za bilet na tej trasie i jak często będą kursować pociągi.

Koleje Śląskie pojadą do Krakowa za niecałe dwa tygodnie. Rozkładowe połączenia na trasie Katowice-Kraków zostaną zainagurowane w niedzielę, 13 grudnia. Wtedy wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. O kursowaniu pociągów Kolei Śląskich pomiędzy stolicami województw już pisaliśmy. Będą to 4 połączenia dziennie z Katowic do Krakowa i z powrotem. Podróż będzie trwała od 67 do 70 minut.

PRZECZYTAJ TEŻ: Koleje Śląskie będą jeździły do Krakowa. Jest rozkład jazdy

Dzisiaj na stronie przewoźnika pojawiła się możliwość kupienia biletów. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi szacunkami, będzie to 17 zł za bilet normalny w jedną stronę. Na razie zakupu można dokonać za pomocą wyszukiwarki na stronie Kolei Śląskich, czyli przez portal e-podróżnik.pl. Do systemu sprzedaży biletów online przewoźnika e-KS.pl jeszcze nie została wprowadzona opcja zakupu biletu na tej relacji. Już teraz można kupić też bilety miesięczne. Bez żadnych ulg bilet w jedną stronę na taki okres kosztuje 153 zł, a tam i z powrotem – 306 zł.

Na trasie Katowice-Kraków pociągi Kolei Śląskich dopiero zaczną kursować, ale stałe połączenia oferuje też Polregio. Pociągi tego przewoźnika będą jechały do stolicy małopolski od 13 grudnia szybciej niż do tej pory. Jednak w porównaniu do Kolei Śląskich podróż będzie trwała dłużej o kilka lub kilkanaście minut, ale za to cena biletu pozostała niezmienna. Za bilet normalny w jedną stronę podróżny zapłaci 13 zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Janek 2 grudnia, 2020 at 5:20 pm - Reply

  W pociagu ciepło i bezpiecznie, można sie rozebrać a busy stoją w korku a jak jest ślisko to masakra ,
  na trasie ludzie wolno wchodza do busa a tu wieje okropnie przez drzwi szeroko otwarte .

 2. P Śl 2 grudnia, 2020 at 11:17 am - Reply

  Co to konkurencja nie może. Dzisiaj bilet PR normalny za 13 zł, a pamiętam, że 12 lat temu jechałem z nimi i za ulgowy zapłaciłem 11 albo 13.

 3. jurek 1 grudnia, 2020 at 3:37 pm - Reply

  Ten bilet miesięczny w jedna strone to ciekawa opcja.?? Codzienne jeżdzimy, ale tylko w jedną stronę?

 4. P Śl 1 grudnia, 2020 at 12:03 pm - Reply

  Haha 17 zł – 4 kursy dziennie, Unibus za tyle samo co 30-40 minut na chwilę obecną, bo normalnie jeżdżą co 15-20 minut. Inni przewoźnicy kolejowi jeżdżą za 15,90. Ja się pytam co oni chcą tym zwojować? Na miesięcznym wypadają lepiej, no tylko ile osób ze Śląska pracuje w centrum Krakowa 8-16 i dojeżdża tam codziennie.

  • kokogut 1 grudnia, 2020 at 1:02 pm Reply

   Połączenie jest dla wszystkich którzy mieszkają w pobliżu trasy i mogą dojechać na którąkolwiek z licznych stacji,
   Połączenie nie jest tylko dla tych którzy mieszkają przy pierwszej stacji, a pracują przy ostatniej stacji.
   Koleje zmieniły się w ciągi kilku ostatnich lat tak bardzo, że jazda busem to Bangladesz. Pomijając czas przejazdu na tej akurat linii. Bo busy są szybsze.

   • Zenon 2 grudnia, 2020 at 12:25 am Reply

    o ile autostrada jest w miarę przejezdna- nei ma remontu co 5 km lub, odpukać- wypadku. Do tego teraz dochodzi gołoledź.

   • kokogut 1 grudnia, 2020 at 1:07 pm Reply

    Jak zwykle w kato24 dobry artykuł wyczerpuje temat.
    Po drodze 9 stacji, a czas przejazdu godzina 5 minut czyli chyba szybciej niż Bus autostradą w remoncie.
    Katowice Zawodzie, Katowice Szopienice Południowe, Mysłowice, Jaworzno Szczakowa, Jaworzno Ciężkowice, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków Bronowice i Kraków Łobzów.

    Wszystko łącznie z rozkładem jest w poniższym artykule.
    https://katowice24.info/koleje-slaskie-beda-jezdzily-do-krakowa-jest-rozklad-jazdy/

 5. Tom 1 grudnia, 2020 at 11:08 am - Reply

  „Będą to 4 połączenia dziennie” – naprawde imponujące ! Wydać tyle milionów na remont by tory się kurzyły. Dla przypomnienia autobusy jeżdżą na tej lini co 15 min…

  • P Śl 1 grudnia, 2020 at 12:06 pm Reply

   Zaktualizuj dane, na chwilę obecną, w związku z covicyrkiem jeżdżą co drugim kursem, czyli co 30 w weekend i co 40 w tygodniu. Sumaryczna ilość pociągów nie jest tak tragiczna, bo wszyscy przewoźnicy jeżdżą co 30/60 minut, ale jeżdżą taniej.

   • kokogut 1 grudnia, 2020 at 1:16 pm Reply

    covicyrk? Polish klamkę w tramwaju, a ci uwierzę, że jesteś wirusoodporny.

Dodaj komentarz

*
*