Reklama

W metropolii powstanie pierwsza od wielu lat nowa linia tramwajowa

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na budowę linii tramwajowej od pętli tramwajowej w Zagórzu do ronda Jana Pawła II w Sosnowcu. Budowa tego odcinka została obiecana niemal 40 lat temu, czyli w czasie kiedy powstała pętla tramwajowa w Zagórzu.

Nowa czterokilometrowa linia tramwajowa będzie biegła od dotychczasowej pętli tramwajowej poprzez dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Braci Mieroszewskich. Po tą ostatnią ulicą zostanie wybudowany tunel. Następnie torowisko przetnie al. Wolności i ul. ks. F. Blachnickiego, a dalej pobiegnie wzdłuż ul. Białostockiej, by później skręcić w prawo i biegnąc obok al. Paderewskiego dotrze do ul. Rydza-Śmigłego. Pętla planowana jest na rondzie Jana Pawła II.

Poza przebudową i rozbudową układu torowego inwestycja obejmuje zaprojektowanie, przebudowę i rozbudowę układu drogowego ul. Braci Mieroszewskich (wraz z dojazdem do centrum handlowego Leclerc).

Reklama

Projekt uwzględnia także wykonanie nawierzchni drogowych w torach, perony oraz dojścia do peronów, ekran akustyczny zmniejszający negatywne oddziaływanie torowiska tramwajowego na budynek mieszkalny posesji przy al. Wolności 18 oraz budowę wiaduktu drogowego w ul. Braci Mieroszewskich.

Wszystkie prace mają zakończyć się w ciągu 27 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości