Reklama

Mieszkańcy zdecydowali gdzie powstaną stacje wypożyczania rowerów

Park Kościuszki, ul. Mariacka, Plac Sejmu Śląskiego i plac przy Bibliotece Śląskiej. Te miejsca jako lokalizację stacji wypożyczania rowerów wskazali w internetowej sondzie mieszkańcy Katowic. Urząd miasta zapowiada, że przychyli się do opinii głosujących.

Na początku maja na terenie Katowic ma powstać 10 stacji wypożyczania rowerów. Trzy wskazali mieszkańcy w głosowaniu na wnioski do Budżetu Obywatelskiego (szczegóły TUTAJ), trzy kolejne wybrali urzędnicy (Rynek, Dolina Trzech Stawów i Strefa Kultury). Pozostałe cztery miejsca zostały wybrane w głosowaniu na stronie urzędu. Do wyboru było osiem propozycji.

W sondażu wzięło udział 977 osób. Najwięcej z nich wskazało Park Kościuszki (499 osób - 52%). Na drugim miejscu znalazł się teren przy Bibliotece Śląskiej na Osiedlu Paderewskiego (465 osób -48%). W dalszej kolejności ankietowani głosowali na ul. Mariacką (429 osób) i Plac Sejmu Śląskiego (354 osób).

Reklama

Mniejsze uznanie zdobyły Nikiszowiec (312), Plac Grunwaldzki (244), Park Budnioka (199) i teren przy kompleksie sportowym „Słowian” na Zawodziu (148 głosów).

Zorganizowaniem sieci wypożyczalni zajmie się w tym roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, które ma wypożyczyć stacje i rowery od prywatnej firmy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości