W sobotę w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu PKP wystawiona będzie minimakieta kolejowa przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Ponadto na jednym z peronów w Katowicach i Bielsku-Białej czekać będzie udostępniony dla zwiedzających pociąg. Każdy będzie mógł wsiąść do kabiny maszynisty, zapoznać się z pulpitem sterowniczym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zarówno makieta, jak i pociągi będą dostępne do zwiedzania w godz. 10-16. Przy okazji będzie można odebrać bezpłatną wejściówkę (na hasło: "Jeździmy z Wami już 5 lat") na giełdę i prezentację kolei w miniaturze, która odbędzie się w niedzielę w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 31 (godz. 8-15). Ci, którzy przyjdą na giełdę bez darmowego biletu, zapłacą 4 zł.
Oprócz tego, w niedzielę będzie można wybrać się na przejażdżkę specjalnym pociągiem po trasie, której na co dzień Koleje Śląskie nie obsługują. Wyjazd z Katowic o godz. 14.05. Kolejne punkty to Chorzów Batory, Hajduki, Katowice Panewniki, Katowice Muchowiec, Stawiska, Mysłowice, Katowice. Kupony na bezpłatny przejazd również będą rozdawane na hasło, w tych samych miejscach co na giełdę kolejową.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze