Reklama

150 lat Katowic. Koncert w strefie kultury przyciągnął tłumy

Grzegorz Żądło
Jeszcze pół godziny przed rozpoczęciem wczorajszego koncertu z okazji 150. urodzin Katowic, przed sceną było tylko kilkaset osób. Jednak, kiedy weszli na nią pierwsi artyści, w strefie kultury było już kilka tysięcy osób. Ostatecznie ponad dwugodzinny koncert obejrzało co najmniej kilkanaście tysięcy ludzi. To pierwsza z cyklu urodzinowych imprez. Następne za dwa tygodnie, również w strefie kultury (więcej o tym tutaj).

Na scenie zagrali wczoraj artyści związani z Katowicami i woj. śląskim. Byli więc Feel, Myslovitz, Grubson, Pokahontaz, Ewa Farna, Curly Heads, Krystyna Prońko, Shakin’ Dudi, Coria i 0-32. Poza tymi dwoma ostatnimi zespołami, wszyscy wypadli całkiem dobrze. Nieco mniej pozytywnie można ocenić prowadzących (Grażyna Torbicka i Krzysztof Respondek) oraz zabawiających w przerwach publiczność „Kabaret Młodych Panów”. Głównie ze względu na poziom dowcipów, jaki prezentowali Respondek i panowie z Rybnika. Te dotyczyły głównie seksu. Dużo było więc wihajstrów i łonaczenia. Z drugiej strony, ludzie się śmiali, więc akurat do tej publiczności, która przyszła wczoraj na koncert, żarty trafiały.

Pomijając dowcipy prowadzących i drobne wpadki muzyczne niektórych wykonawców, Katowice pokazały się Polsce naprawdę efektownie. Zwłaszcza, że wiele ujęć robionych było z drona, a koncert transmitowany był w telewizyjnej „Dwójce”. Ludzie zajęli nie tylko plac przed sceną, ale i okoliczne pagórki oraz dach Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Wygląda na to, że strefa kultury na stałe może stać się miejscem większych miejskich imprez.

Grafika Facebook

Na zdjęciu głównym Ewa Farna.


Tagi:

Komentarze

  1. Ewa 31 sierpnia, 2015 at 9:18 am - Reply

    Przyjechaliśmy posiedziec na kocyku na trawie na dachu centrum.
    Troszkę śmieszne było to, jak na niezabezpieczonych (np na skraju) zielonych terenach policja ze strażą miejską zaganiały ludzi jak owieczki 🙂

Dodaj komentarz

*
*