Reklama

150 lat Katowic. Imprezy w strefie kultury i nie tylko

Grzegorz Żądło
Znane są już niemal wszystkie szczegóły koncertów, które odbędą się z okazji 150-lecia przyznania praw miejskim Katowicom. Najwięcej wydarzeń odbędzie się w strefie kultury. To właśnie tutaj nastąpi kulminacja imprez w dniach 11-13 września.

Ale pierwszy koncert już 30 sierpnia. Będzie go transmitować TVP w programie 2. Miasto zapłaci za niego 800 tys. zł. Na scenie zlokalizowanej na parkingu pomiędzy Muzeum Śląskim i NOSPR wystąpią artyści i zespoły związane z Katowicami i regionem. Zagrają Feel, Myslovitz, 0-32, Rahim i Fokus (Pokahontaz), Curly Heads, Irek Dudek, Marcin Wyrostek, Krystyna Prońko, Ewa Farna, Coria i Grubson. W przerwach będzie występował Kabaret Młodych Panów. Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Krzysztof Respondek. Początek imprezy o godz. 20. Wstęp jest wolny (zdjęcia z koncertu można zobaczyć tutaj). Organizatorzy proszą, żeby na ten koncert mieszkańcy przyszli w specjalnych jubileuszowych koszulkach. Można je odbierać w Centrum Informacji Turystycznej w Rynku 13 (więcej o tym tutaj).

Niespełna dwa tygodnie później w tym samym miejscu rozpocznie się urodzinowa trzydniówka. Najpierw 11 września w strefie kultury zagrają Misia F, Natalia Przybysz i Archive. Pierwszy koncert o godz. 17. Wstęp jest wolny. Podobnie zresztą jak dzień później. 12 września od godz. 17 na scenie pojawią się Łąki Łan, African Salsa Orchestra i Morcheeba’s Skye & Ross.

12

Wreszcie, na zakończenie urodzin zagrają orkiestra AUKSO wspólnie z zespołem Vołosi. Początek koncertu o godz. 18. Wstęp na to wydarzenie również jest bezpłatny.

Muzyczne obchody 150 lat Katowic to również imprezy biletowane. 10 września w sali teatralnej Pałacu Młodzieży wystąpi Arka Noego. Bilety kosztują 10 i 20 zł.

Dzień później w tym samym miejscu o godz. 19 zagra Pumeza Matshikiza i orkiestra AUKSO. Ceny biletów to 15 i 20 zł.

12 września w sali koncertowej NOSPR wystąpią Paco Peña & Flamenco Company oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Bilety kosztują od 15 do 30 zł.

Ostatnim biletowanym wydarzeniem (5 i 10 zł) będzie koncert zespołu The Face od God z Sardynii, który odbędzie się 13 września o godz.  20 w kościele ewangelickim.

Bilety na wszystkie imprezy można kupić w sieci ticketpro.pl (m.in. salony Empik, sklepy Media Markt i Saturn) oraz ticketportal.pl (m.in. punkt sprzedaży w Centrum Kultury Katowice) oraz w miejscach koncertów przed wydarzeniem.

Na imprezy urodzinowe miasto wyda około 3,3 mln zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Andrzej Kozłowski Mysłowice 30 sierpnia, 2015 at 4:07 pm - Reply

  Na razie w ten weekend nawet tramwaje nie jeżdżą przez rynek na Chorzów gdy obchodzone są urodziny Katowic i Beerfest w Chorzowie.

 2. Ormi 27 sierpnia, 2015 at 6:00 pm - Reply

  Jeśli dobrze pamiętamy, to Rynek miał być gotowy na 150-lecie, a nawet wcześniej na koniec lipca, a okazuje się teraz, że roboty przy nim będą się ślimaczyły jeszcze w październiku, a nawet w przyszłym roku, z nieznanym jeszcze efektem.
  To nie tylko wstydliwa sprawa władz. To demoralizuje także społeczeństwo: „jeśli ONI tak mogą, to my też…”.

  • Paweł 30 sierpnia, 2015 at 9:19 pm Reply

   Niestety jako mieszkaniec Katowic od kilku lat, muszę to potwierdzić. Każdy etap inwestycji przebudowy Katowic trwał powyżej ustalonego terminu. Cierpią na tym mieszkańcy (Ci z centrum) i przyjezdni. Wystarczy spróbować przejść na drugą stronę Korfantego, obcięli jeden pas ruchu, narobili świateł nie wiadomo po co (na 500m 3 przejścia dla pieszych ze światłami), pusta droga, a wszyscy stoją na czerwonym przejdziesz, to Cię zaraz szaraki schowane za kioskiem dorwą. Przybyło skrzyżowań świetlnych, niektóre całkowicie niepotrzebne, np. u zbiegu Piotra Skargi i Sokolskiej (przynajmniej by strzałkę do prawoskrętu dali, ale nie). Sam Rynek na razie betonowy, ale ładniejszy niż był, to nie ulega wątpliwości.
   I ostatnia wisieńka na torcie, strefa Tempo 30, maaaa – saaaa- kraaaaa. Ma się przyczynić do zlikwidowania iluś tam skrzyżowań ze światłami, ale na razie wszelkie działania idą w odwrotnym kierunku, w kierunku najlepszego zakorkowania centrum.
   Z całym szacunkiem dla osób, które twierdzą, że to wpłynie pozytywnie, że będzie większa płynność ruchu itd. itp. – LUDZIE, PRZEJEDŹCIE SIĘ PRZEZ CENTRUM KATOWIC I SAMI STWIERDŹCIE, CZY TO MA SENS.
   Poza tym OK, haha 😉

Dodaj komentarz

*
*