Reklama

Zorganizowana grupa przestępcza kiboli GKS Katowice stanie przed sądem

G. Ż.
Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, którą założyli kibole GKS Katowice. Na jej czele stał Marek Z. Ten sam, który w 2004 roku zamordował w dyskotece Wyższy Wymiar amerykańskiego studenta medycyny. W sumie na ławie oskarżonych zasiądzie 13 osób.

Jak ustaliła prokuratura, od czerwca 2015 do lutego 2017 roku na terenie Katowic i innych miast grupa kiboli zajmowała się popełnianiem różnych przestępstw. Członkom grupy śledczy zarzucają oszustwa, wymuszenia rozbójnicze, czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby, a także inne przestępstwa o charakterze kryminalnym. Aktem oskarżenia objętych zostało 13 osób. Wśród nich jest Marek Z. Zdaniem prokuratury, to właśnie on stał na czele grupy i nią kierował. Od dawna jest „zadomowiony” w światku przestępczym. W 2004 roku zamordował 23-letniego studenta medycyny z USA. Został skazany na 15 lat, ale z więzienia wyszedł po 9. Jak ustaliła prokuratura, założył gang, w którym działali inni kibole GKS-u.

Grupa wymuszała haracze m.in. od właścicieli salonów gier, lokali gastronomicznych i sklepów. Grozili im i używali przemocy.

 Jak ustalono w śledztwie, członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej, przy użyciu urządzeń ingerujących w działanie maszyn do gry, usiłowali doprowadzić lub też doprowadzili właścicieli salonów gier do wypłaty rzekomych wygranych. Kradli też automaty, a potem żądali pieniędzy za ich zwrot.

Oskarżeni nie przyznali się do winy, ale część z nich złożyła wyjaśnienia w czasie śledztwa. Obecnie 10 członków grupy jest tymczasowo aresztowanych. Pozostali mają dozór policji i poręczenia majątkowe. Będą odpowiadać z wolnej stopy.

Mężczyznom grozi do 15 lat więzienia.


Tagi:

Komentarze

  1. asdsada 14 września, 2017 at 1:55 pm - Reply

    pytanie to kto go wypuscil po 9 latach za morderstwo?! i czemu nie dostal dozywocia?

Dodaj komentarz

*
*