Reklama

Znika zielona ściana na ul. Tylnej Mariackiej. Bluszcz zostanie całkowicie wycięty

Ł. K.
Trwa przebudowa ul. Tylnej Mariackiej. Wraz z postępem prac, jest tu coraz mniej zielono, bo znika bluszcz. Jeszcze w tym roku w miejscach, gdzie wycięto rośliny, staną maszyny parkingowe na 240 samochodów.

Z ul. Dworcowej zniknęły prawie wszystkie barierki. Częściowo można już przechodzić przez nowy deptak. Sama przebudowa już formalnie dobiegła końca, bo wykonawca w połowie lipca zgłosił zakończenie robót budowlanych. Nowa Dworcowa powinna zostać otwarta za około 2 tygodnie, w połowie sierpnia. Równocześnie z pracami wykończeniowymi na ul. Dworcowej trwają pierwsze prace na ul. Tylnej Mariackiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: W 20 zamiast 10 miesięcy. Dworcowa gotowa, ale zamknięta

W maju miasto przekazało wykonawcy – firmie Grand – teren inwestycji. Jak zapowiadano, w pierwszej kolejności miał się on prowadzić “etapowo prace związane z renowacją muru oporowego”. Na całej długości muru rosły bluszcze. Zgodnie z planem, w czerwcu i lipcu pojawiły się rusztowania w miejscach, gdzie jeszcze w tym roku mają stanąć maszyny parkingowe, tzw. smart parkingi. Bluszcze zostały wycięte w połowie. Pracownicy, oprócz usuwania roślin, wykonują też rozbiórkę istniejących balustrad, czyszczą i malują ściany, wypełnieją szczeliny dylatacyjne, montują elementy blacharskie i nowe balustrady. Nadal pozostało sporo bluszczu na ścianie, ale wiadomo już, że on również zostanie wycięty. Jak informuje urząd miasta, zakończenie prac renowacyjnych planowane jest na koniec września. Tymczasem 9 sierpnia mają zacząć się prace polegające na przebudowie sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej.

Przebudowa ul. Tylnej Mariackiej ma kosztować około 20 mln zł. Maszyny parkingowe mają pomieścić łącznie 240 samochodów. Montaż smartparkingów planowany jest na koniec października, a w marcu 2022 roku kierowcy z nich korzystać.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 3 sierpnia, 2021 at 12:43 pm - Reply

    O ile mnie pamięć nie myli, to zgodnie z umową, mają ten parking przekazać miastu do końca października ?
    Jak zwykle rodzą się dwa pytania: czy będzie “poślizg” oraz ile miesięcy (!!) UM Katowice, będzie odbierał ten parking… 😉 Panie redaktorze, uprzejmie prosimy o uzyskania informacji w UMK, kiedy (w przybliżeniu) znikną rusztowania z budynków na ul Dworcowej ? Czy to prawda że E-pione, się “realnie przymierza” do startu z remontem ? ;))

Dodaj komentarz

*
*