Reklama

Znana aktorka została zamknięta w szklanym pokoju na katowickim Rynku

Redakcja
Całodobowy seans na Rynku w Katowicach. Każdy, kto przechodzi obok Teatru Śląskiego, może zobaczyć jak znana aktorka wciela się w rolę postaci z mitologii. Sztuka porusza temat przemocy wobec kobiet.

Kamilla Baar od rana jest zamknięta w pomieszczeniu o przeszklonych ścianach. Aktorka znana m.in. z filmu „Vinci” stała się na 24 godziny częścią pracy artystycznej. Przestrzeń była przygotowywana wczoraj, a dzisiaj od rana przechodnie mogą popatrzeć na ten nietypowy seans. – To jest instalacja performatywna. Za całym pomysłem stoi scenografka i reżyserka Katarzyna Borkowska – tłumaczy Aleksandra Czapla-Oslislo, rzeczniczka prasowa Teatru Śląskiego. Praca artystki porusza temat kobiety doświadczającej przemocy. Jest zainspirowana mitem o Orfeuszu i Eurydyce oraz książką „Cienie. Eurydyka mówi” Elfride Jelinek. Zamkniętej w szklanej klatce Eurydyce towarzyszy zagrażający jej wąż. Towarzyszy też przypadkowa publiczność na katowickim Rynku. Ten 24-godzinny seans potrwa do godziny 6.00 w piątek, 25 września.

To część festiwalu Open The Door, który po raz trzeci odbywa się w Teatrze Śląskim. – Poprzez takie działania w przestrzeni poza teatrem chcemy zapraszać widzów do środka – mówi Czapla-Oslislo. Festiwal potrwa do niedzieli. Pełny program jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*