Reklama

Zmiany w organizacji ruchu na przebudowie węzła w Giszowcu. Dojdzie do tego naprawa nawierzchni na DK86

Redakcja
Trwają prace budowlane na bardzo opóźnionej już przebudowie węzła drogowego w Giszowcu. Kolejna zmiana organizacji ruchu z tym związana nastąpi we wtorek 15 lutego. Dodatkowo, MZUiM przeprowadzi doraźne naprawy nawierzchni w okolicy węzła.

We wtorek 15 lutego o godz. 10 zamknięta zostanie część skrzyżowania, łączącego ul. Kolistą, Karolinki, 73-go Pułku Piechoty oraz zjazd do ulicy Pszczyńskiej. Wyłączony z ruchu zostanie jeden z pasów prowadzących ruch ul. Karolinki na zjazd w kierunku Tychów. Kierowcy samochodów osobowych będą mieć do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku jazdy, ale z uwagi na zawężenie, kierowcy samochodów ciężarowych będą korzystać z objazdu. Ruch samochodów ciężarowych poprowadzony będzie objazdem ul. 73 Pułku Piechoty do tymczasowego ronda, z którego będzie możliwy wyjazd w kierunku Tychów. Taka sytuacja potrwa do połowy kwietnia.

Niezależnie od przebudowy węzła w Giszowcu, swoje prace naprawcze będzie w najbliższych dniach prowadził katowicki MZUiM. Od 14 do 20 lutego naprawiana będzie nawierzchnia na ul. Pszczyńskiej (DK86) na odcinku od przebudowywanego układu drogowego w Giszowcu do Tychów, a w kolejnym tygodniu, czyli od 21 do 27 lutego, na odcinku od Tychów do Giszowca. Roboty będą się odbywać przy punktowym zawężeniu pasa ruchu drogowego.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 13 lutego, 2022 at 10:37 am - Reply

    Chciałbym się dowiedzieć, w jakiej wysokości kary umowne, nałożył Inwestor na wykonawców za niewywiązanie się z warunków umowy ??!!
    To nie jest opóźnienie do bezkarnej akceptacji….
    No chyba że zuchy z UM Katowice, mają kwitnących w korkach kierowców w głębokim…
    Tylko proszę nas nie karmić idiotyzmami, że wykonawca natrafił niespodziewanie na ruraciag przyjaźni bis, lub grobowce egipskie itp. 😉

Dodaj komentarz

*
*