Reklama

Zmiany na węźle w Giszowcu. Kierowcy zjadą z A4, otwarta zostanie nowa jezdnia

Ł. K.
Duże zmiany dla kierowców na węźle w Giszowcu. W ten weekend będzie już można sprawniej przejechać przez skrzyżowanie DK86 i DK81. Jednak to nie koniec inwestycji za ponad 310 mln zł.

W ten weekend wprowadzone zostaną duże zmiany na węźle w Giszowcu. Przejazd przez skrzyżowanie dróg krajowych nr 86 i 81, czyli ul. Pszczyńskiej i ul. 73 Pułku Piechoty, ma być sprawniejszy. Zgodnie z zapowiedziami, kierowcy po raz pierwszy skorzystają z nowej, wschodniej jezdni. Oznacza to, że zarówno w stronę Tychów, jak i centrum Katowic samochody będą poruszały się dwoma pasami ruchu. Dostępne będzie po jednym pasie na jezdniach zbiorczej i głównej w obu kierunkach. Taka organizacja ruchu ma zostać wprowadzona w sobotę, 18 czerwca, w godzinach wieczornych. Również wtedy wznowiony po przerwie zostanie ruch na węźle Kolista, z wyjątkiem przejazdu z osiedla Giszowiec na osiedle przy ul. Kolistej. Dzień później, 19 czerwca, zostanie otwarta łącznica na węźle Murckowska, która została zamknięta na samym początku inwestycji. Chodzi o zjazd z autostrady A4 na DK86 w kierunku Tychów. Poniedziałek, 20 czerwca, to z kolei zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy będą kursowały według nowych rozkładów. O wszystkich szczegółach można przeczytać TUTAJ.

Choć węzeł ma być już w większości przejezdny, nie będzie to jeszcze rozwiązanie docelowe. Według dziesiątego aneksu do umowy z wykonawcą, spółką NDI, prace powinny zakończyć się 31 sierpnia. Jak zapewniają urzędnicy, roboty prowadzone do końca wakacji mają nie wpływać na przepustowość węzła Jednak dopiero po ich zakończeniu, na początku września, mogą zacząć się odbiory techniczne. Najprawdopodobniej potrwają one nawet kilka miesięcy.

Koszt tej inwestycji, podobnie jak termin zakończenia prac, zmieniał się wielokrotnie. Przebudowa węzła w Giszowcu na skrzyżowaniu DK86 i DK81 ma kosztować ponad 310,8 mln zł brutto.


Tagi:

Komentarze

  1. MM 19 czerwca, 2022 at 8:10 am - Reply

    Nareszcie będzie można normalnie zjechać z A4 na 86 na południe. Tego zjazdu mi najbardziej brakowało przez te kilka lat odkąd go zamknęli.

    • patryk 20 czerwca, 2022 at 6:22 pm Reply

      i ten brak obciążał inne zjazdy z A4 na przykład zjazd na Mikołowską był bardziej zakorkowany.

Dodaj komentarz

*
*