Reklama

Zmiany na 65 liniach autobusowych. Będą utrudnienia z powodu Silesia Marathonu

Redakcja
Duże utrudnienia związane z dużą biegową imprezą. Za kilka dni odbędzie się Silesia Marathon. Utrudnienia odczują nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zbliża się Silesia Marathon. W niedzielę, 2 października, kilka tysięcy osób weźmie udział w największym biegu w regionie. Pierwsi zawodnicy sprzed Stadionu Śląskiego wystartują o godz. 7.30. Cała impreza zakończy się o godzinie 14.30. W związku z tym, że trasa przebiega ulicami czterech miast – Chorzowa, Katowic, Mysłowic i Siemianowic Śląskich – konieczne będzie zamknięcie dróg. W poniedziałek pisaliśmy o utrudnieniach dla kierowców. Orientacyjne godziny zamknięcia i mapę można znaleźć TUTAJ.

Jednak szykują się także utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Konieczne będą zmiany trasy 65 linii autobusowych. Są to autobusy jeżdżące przede wszystkim po Katowicach i Siemianowicach Śląskich, ale także kursujące m.in. do Będzina, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Mysłowic, Tarnowskich Gór, Sosnowca i Zabrza. Poza utrudnieniami na liniach autobusowych, trzeba będzie na chwilę wstrzymywać ruch na 10 liniach tramwajowych. Dotyczy to linii: 0, 6, 11, 13, 14, 15, 16, 19, 23, 34.

Żeby te utrudnienia zminimalizować, ZTM uruchomi dwie specjalne linie autobusowe i osiem tymczasowych przystanków. W niedzielę będą kursowały linie S1 i S2, które połączą Bogucice, Koszutkę i Józefowiec z pętlą Słoneczna. Poniżej schemat kursowania linii specjalnych.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*