Reklama

Zbliża się Tour de Pologne. Będą utrudnienia

Ł. K.
Coraz bliżej wyścig Tour de Pologne. W tym roku trasa będzie poprowadzona podobnie jak w poprzednich edycjach. Na czas zawodów dużo ulic zostanie zamkniętych.

Wyścig Tour de Pologne w województwie śląskim to w tym roku cztery etapy. Zawodnicy pojadą m.in. przez Chorzów, Jaworzno czy Bielsko-Białą. Na liście miast, podobnie jak w poprzednich edycjach, znalazły się Katowice. Drugiego dnia wyścigu, w niedzielę 4 sierpnia, kolarze ruszą z Tarnowskich Gór przez Piekary Śląskie do Katowic. To tu zlokalizowana będzie meta drugiego etapu. Zanim zawodnicy do niej dotrą będą musieli pokonać trzy pętle o długości 19,5 km. Trasa nie zmieniła się w stosunku do zeszłorocznej.

Peleton wjedzie do Katowic z północy, od strony ul. Telewizyjnej przez al. Korfantego aż do Spodka. Po wjeździe na rundę zawodnicy skręcą w ul. Góreckiego i pojadą ulicami: Dudy-Gracza, 1 Maja, Bagienną. Następnie przejadą przez Nikiszowiec i dalej ulicami: Górniczego Dorobku, Trzech Stawów, Graniczną, Jagiellońską. Na placu Miarki skręcą w ul. Kopernika i następnie w stronę pl. Wolności. Ostatni odcinek każdego okrążenia to ul. Skargi, rondo im. gen. J. Ziętka, al. Korfantego. Na pętli Słonecznej kolarze zawrócą i rozpoczną kolejną pętle przy Spodku. Tam też odbędzie się finisz II etapu. Ten jest planowany na godz. 18.30. Natomiast pierwsze okrążenie ma ruszyć o godz. 17.00.

Na razie organizatorzy nie podają jeszcze jak będzie wyglądała dokładna organizacja ruchu na czas sportowej imprezy. Jednak mieszkańcy i kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia podobne jak w poprzednich latach. Już kilka dni wcześniej rozpocznie się przygotowywanie trasy i parkowanie w niektórych miejscach może skutkować odholowaniem samochodu na koszt właściciela.

Całkowite zamknięcie ulic zaplanowano na godz. 16.00. Jednak zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać już od godz. 4.00 w dniu wyścigu. Od około godz. 19.00 stopniowo otwierane będą wszystkie ulice na trasie Tour de Pologne w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*