Reklama

Zarządca Spodka i organizator koncertu z okazji urodzin Wojciecha Kilara: ktoś bezmyślny zepsuł nam święto

Grzegorz Żądło
Podczas koncertu z okazji 85. urodzin Wojciecha Kilara, który w niedzielę odbył się w Spodku, przez pierwsze 40 minut muzyka orkiestry AUKSO zakłócana była dźwiękami dochodzącymi sprzed hali. Na placu przed Spodkiem trwała impreza poświęcona Światowemu Dniu Serca. Występowali m.in. Majka Jeżowska, kabaret Rak, Michał Szpak i Pectus. Widzowie koncertu w Spodku domagają się zwrotu pieniędzy za bilety. Oświadczenie w tej sprawie wydali zarządca hali oraz organizator. Winę za niedogodności w odbiorze muzyki zrzucają na urząd miasta, który był współorganizatorem Światowego Dnia Serca.

Oświadczenie PTWP Event Center i firmy MM Communications, organizatora koncertu „Kilar w rocznicę urodzin. Katowice 2017”

PRZECZYTAJ TEŻ: Krzyki podczas koncertu w Spodku

PTWP Event Center i MM Communications wyrażają oburzenie zakłóceniem przebiegu tego święta twórczości Wojciecha Kilara i Jego ukochanego miasta Katowice. Od pół roku dokładaliśmy starań, aby występ trzech znakomitych orkiestr był hołdem dla twórczości wybitnego artysty i pokazał nową symfoniczną odsłonę Spodka. Elementem tych starań była dbałość o optymalne warunki akustyczne. Plac Sławika i Antalla przed Spodkiem nie leży w gestii zarządzania PTWP Event Center, a decyzję o organizacji odbywających się na tym terenie wydarzeń podejmuje urząd miasta. Stamtąd właśnie otrzymaliśmy zapewnienie, że koncert przed Spodkiem zakończy się do godziny 18.00. Jest nam bardzo przykro, że publiczność koncertu „Kilar w rocznicę urodzin. Katowice 2017” nie mogła przeżyć tego wyjątkowego wydarzenia w pełni, w sposób, na jaki zasługują muzyka Wojciecha Kilara oraz kunszt muzyków orkiestr Aukso, NOSPR i katowickich filharmoników. Wypowiedziane ze sceny podczas koncertu słowa prowadzącego i reżysera, Krzysztofa Materny, wyrażają nasze stanowisko: „Ogromnie przepraszam za początek koncertu. Nie przypuszczałem, że ktoś, kto jest bezmyślny, może nam popsuć święto, nad którym pracujemy od pół roku. Przepraszając, chciałem z uznaniem wyrazić się o Państwa cierpliwości i wrażliwości i podziękować za to, że mimo tych początkowych kłopotów, jesteście Państwo z nami oraz zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby wyciągnąć konsekwencje tego zdarzenia”.
Mamy nadzieję, że mimo niedoskonałego początku, dalszy przebieg koncertu i zaangażowanie
muzyków w interpretację muzyki Wojciecha Kilara, wynagrodziły uczestnikom tego wydarzenia początkowe rozczarowanie.
MM Communications
PTWP Event Center


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 25 września, 2017 at 10:38 am - Reply

    Brak synchronizacji to w pl problem genetyczny.

Dodaj komentarz

*
*