Reklama

Zakaz handlu alkoholem w Katowicach został przegłosowany

Ł. K.
Radni przegłosowali uchwałę dotyczącą ograniczenia sprzedaży alkoholu w centrum Katowic. Nowe przepisy wkrótce wejdą w życie.

Głośna uchwała dotycząca ograniczenia handlu w Katowicach została przegłosowana przez radę miasta. Miała trafić do porządku sesji rady już w maju, ale miasto czekało na wyniki konsultacji z radami jednostek pomocniczych. Wszystkie rady dzielnicowe zaopiniowały projekt uchwały pozytywnie.  Zgodnie z nowymi przepisami, w śródmieściu sklepy będą mogły sprzedawać alkohol tylko w określonych godzinach – od 6 do 22. Zakaz będzie obowiązywał na ograniczonym terenie centrum Katowic. Od północy granicą tego obszaru będzie ul. Chorzowska, od południa – autostrada A4. Natomiast na wschodzie ma on sięgać do Zawodzia (do ul. Granicznej) , a na zachodzie do Załęża (do ul. Goeppert-Mayer i obejmie też – ulice Raciborską oraz Koszarową). Za uchwałą głosowało trzynastu radnych, dwóch wstrzymało się i tyle samo było przeciw. Nowe przepisy wejdą w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Mapa obszaru objętego zakazem:


Tagi:

Komentarze

 1. Marcin 29 czerwca, 2018 at 12:51 pm - Reply

  W końcu! Ale obszar objęty zakazem powinien zostać rozszerzony na całe miasto (tak jak w Tychach). Już widzę pielgrzymki meneli do nocnego na Gallusa…

 2. […] Nowe przepisy dotyczące handlu alkoholem w Katowicach. Radni przegłosowali uchwałę ograniczającą sprzedaż w centrum miasta. Więcej TUTAJ. […]

 3. Piotr 29 czerwca, 2018 at 12:49 am - Reply

  Proponuję wprowadzić zakaz handlu paliwem. To niestety realny problem i uzależnienie poważniejsze w skutkach społecznych niż alkohol. Ludzie nierzadko jeżdżą autem do sklepu nawet 200 metrów po niewielkie zakupy zamiast iść pieszo, rowerem. Nie wspomnę o jeździe autem do pracy, zamiast autem razem to każdy ww pojedynkę do swego auta i wszyscy w tym samym kierunku.. Znam wiele takich przypadków. Społeczeństwo jest wyobcowane,. Jazda autem uzależnia tak jak karuzela lub huśtanie dziecka w wózeczku. Jeśli zrobimy bilety komunikacji miejskiej (międzymiastowej) w cenie np 50 groszy, menel nie skorzysta a ruch samochodowy zmaleje -EKOLOGIA. Mafia taksówkowa Katowic, gdzie brak pociągów z Katowic np do Tychów godzinach 23 – 5 w nocy. też powinna się opanować. Należy przywrócić pociągi przynajmniej co godzinę w nocy. Ludzie chcą jakoś wracać z imprez, koncertów.

 4. W 28 czerwca, 2018 at 4:17 pm - Reply

  Na gliwickiej też zakaz bo to tragedia

 5. Akna 28 czerwca, 2018 at 2:19 pm - Reply

  Zakaz powinien zostać wprowadzony także w dzielnicach Katowic – np na osiedlu Giszowiec, na którym aż roi się od miejsc, które mogą sprzedawać alkohol 24h/dobę.

Dodaj komentarz

*
*