Reklama

Za kilka dni koncert “Betlejem w Spodku”

Zdjęcie: www.betlejemwpolsce.pl.

Redakcja
Kolędy z różnych stron świata w wykonaniu kilkudziesięciu polskich artystów będzie można usłyszeć podczas koncertu “Betlejem w Spodku”, który odbędzie się 3 stycznia. To część największej w Polsce charytatywnej trasy koncertowej.

Bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Będzie ich można posłuchać w polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach.

Na scenie wystąpi ponad 30 artystów, m.in. Kamil Bednarek, Bovska, Grażyna Łobaszewska, Dawid Kwiatkowski, Józef Broda, Adam Krylik, Antonina Krzysztoń, Mate.O, Agnieszka Musiał, Dana Vynnytska – Ukrainka z Lwowa, Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeb Chamoun – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy, Kapela Maliszów, Atom String Quartet, Fanfara Moldova – bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta oraz międzynarodowy zespół muzyczny pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego.

Dochód z trasy jest przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących. Bilety na koncert w Spodku kosztują 50, 60 i 80 zł. Można je kupić TUTAJ.

Betlejem w Spodku rozpocznie się o godz. 19.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*