Reklama

Z Kolejami Śląskimi za darmo na Tour de Pologne

G. Ż.
13 lipca, czyli w dniu, w którym wyścig Tour de Pologne wjedzie do Katowic, z sześciu stacji będzie można za darmo dojechać pociągiem do centrum. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu lub motocykla oraz dowód osobisty.

Mimo, że co roku TdP jedzie przez Katowic w wakacje, i tak powoduje poważne utrudnienia w ruchu. Przez kilka godzin centrum miasta i najbliższe dzielnice są właściwie zablokowane.

W tym roku pojawiła się alternatywa dla kierowców, którzy za jeden dzień zdecydują się zostawić swoje auta w domu. Przez cały dzień 13 lipca będzie można korzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich za darmo. Oczywiście nie wszędzie. Bezpłatny będzie dojazd lub przejazd pomiędzy stacjami: Załęże, Piotrowice, Ligota, Brynów, Szopienice Południowe, Zawodzie i Katowice Dworzec Główny.

Niestety, oferta dotyczy tylko kierowców. Za darmo nie dojadą pociągiem do centrum np. rowerzyści. Żeby bowiem przewieźć rower, trzeba kupić specjalny bilet, który można dokupić tylko do tego na przejazd. Koleje Śląskie deklarują, że być może taka możliwość pojawi się w przyszłym rok.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*