Reklama

Wypadek na budowie biurowca KTW II to była próba samobójcza

Grzegorz Żądło
Policja ustaliła już tożsamość mężczyzny, który w poniedziałek spadł z żurawia na budowie biurowca KTW II przy Spodku. Wszystko wskazuje na to, że była to próba samobójcza. Mężczyzna złamał kręgosłup. Wczoraj lekarze walczyli o jego życie.

W poniedziałek kilka minut przed godz. 13 z żurawia na budowie biurowca KTW II spadł mężczyzna. Prawdopodobnie zdążył się wspiąć na wysokość maksymalnie 4. kondygnacji. Kiedy spadł na ziemię, na miejsce przyjechały wszystkie służby. Lądował też śmigłowiec LPR, ale ostatecznie mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala w Ochojcu. Był w stanie krytycznym. Lekarze intensywnie walczyli o jego życie. 24-letni mieszkaniec Katowic m.in. złamał kręgosłup, miał też odmę płucną. Jeszcze wczoraj został przewieziony do szpitala w Sosnowcu.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, 24-latek wynajął wcześniej pokój w jednym z hoteli. Prawdopodobnie chciał wyskoczyć przez okno, ale na określonej wysokości w tym budynku się nie otwierają. Postanowił więc wspiąć się na żurawia na terenie budowy biurowca. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie. Wypisał się ze szpitala psychiatrycznego na własną prośbę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*